مقاله تدريس در گروه هاي کوچک (بحث گروهي) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۸ در راهبردهاي آموزش از صفحه ۱۸۳ تا ۱۸۷ منتشر شده است.
نام: تدريس در گروه هاي کوچک (بحث گروهي)
این مقاله دارای ۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بحث گروهي
مقاله تدريس
مقاله فنون تدريس
مقاله تعليم و تربيت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ملکوتي محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: سال هاست که ارايه دروس نظري به دانشجويان و دانش آموزان به شيوه سنتي سخنراني ادامه دارد و هر دو گروه اساتيد و فراگيران از کم بازدهي و کسل کنندگي کلاس ها ناراضي اند. امروزه در دنيا هيچ فعاليتي در زمينه هاي علم و فناوري، اقتصاد و حتي فکر و انديشه به صورت فردي انجام نمي شود. کار گروهي يکي از روش هاي اصلي تدريس است و بايد دانش آموزان و دانشجويان به انجام کار گروهي تشويق شوند. کار و بحث گروهي، در عين اين که روش هاي آموزشي هستند، هدف نگرشي بسيار مهمي نيز تلقي مي شوند. کار گروهي فرصت ايجاد نگرش هاي مثبت نسبت به مدرسه و دانشگاه و علم را در ذهن هاي دانش آموزان و دانشجويان به وجود مي آورد و تعامل عاطفي را بين آنها تقويت مي کند. هدف اصلي از ارايه و گردآوري اين مقاله، بررسي و شناساندن بهتر روش تدريس در گروه هاي کوچک يا همان بحث گروهي بود.
نتيجه گيري: کار و بحث گروهي، دانش آموزان را با مشکلاتي که در بزرگسالي بر سر راه زندگي اجتماعي آنها وجود دارد، آشنا مي کند و راه مقابله و برطرف کردن مشکلات را به آنان مي آموزد. در واقع اين نوع آموزش، تمريني کوچک براي رسيدن به زندگي اجتماعي بهتر است. در جريان کار گروهي، فراگير علاوه بر تجربه اندوزي در تقسيم کار و مسوليت، تجربياتي نيز در زمينه مديريت و سازمان دهي فعاليت ها به دست مي آورد. شرکت در کار و بحث گروهي باعث يادگيري عميق تر و ماندگارتر مي شود.