مقاله تشخيص پرتوديدگي گوشت مرغ با اندازه گيري ارتو – تيروزين با استفاده از تكنيك كروماتوگرافي مايع با كارآيي بالا و آشكارسازي فلویورسانس که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۸۹ در مجله علوم و فنون هسته اي از صفحه ۷۲ تا ۷۹ منتشر شده است.
نام: تشخيص پرتوديدگي گوشت مرغ با اندازه گيري ارتو – تيروزين با استفاده از تكنيك كروماتوگرافي مايع با كارآيي بالا و آشكارسازي فلویورسانس
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ارتو تيروزين
مقاله مواد غذايي پرتودهي شده
مقاله تشخيص
مقاله كروماتوگرافي مايع با كارايي بالا

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: افلاكي فريدون
جناب آقای / سرکار خانم: روزبهاني علي
جناب آقای / سرکار خانم: صلاحي نژاد مريم

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
ارتو – تيروزين به عنوان معياري براي تشخيص مواد غذايي سرشار از پروتئين پرتودهي شده پيشنهاد شده است. در اين كار تحقيقاتي، اندازه گيري ارتو – تيروزين با استفاده از تكنيك كروماتوگرافي مايع با كارآيي بالا (HPLC) و آشكارسازي فلورسانس با قابليت تعيين كمي ۰٫۱Ng ارتو – تيروزين انجام شده است. اين روش شامل يخ زدن و خشك كردن نمونه، هيدروليز اسيدي و جداسازي از طريق HPLC است. با استفاده از ستونSpherisorb ODS2  امكان جداسازي خط مبناي ارتو – تيروزين از ناخالصي ها فراهم گرديد. با اندازه گيري ارتو – تيروزين در نمونه هاي ران و سينه مرغ نشان داده شد كه مقدار تشكيل شده آن در نمونه ها متناسب با دز پرتودهي بوده ولي به دليل آن كه مقدار ارتو – تيروزين اندازه گيري شده در نمونه هاي پرتودهي نشده متغير بود (۰٫۴۲mg/g 0.15)، اين روش مي تواند تنها براي شناسايي نمونه هاي مرغ پرتودهي شده با۴kGy  و بالاتر به كار رود. با توجه به افزايش خطي ارتو– تيروزين تشكيل شده در نمونه هاي پرتودهي شده تا ۵۰kGy اين روش به خصوص براي شناسايي نمونه هاي پرتودهي شده در دزهاي غيرمجاز بالا مناسب است.