مقاله تضمين کيفيت در آموزش الکترونيکي با بهره گيري از استانداردهاي آموزش الکترونيکي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۹ در راهبردهاي آموزش (راهبردهاي آموزش در علوم پزشكي) از صفحه ۸۷ تا ۹۲ منتشر شده است.
نام: تضمين کيفيت در آموزش الکترونيکي با بهره گيري از استانداردهاي آموزش الکترونيکي
این مقاله دارای ۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آموزش الکترونيکي
مقاله کيفيت
مقاله استاندارد
مقاله استانداردهاي آموزش الکترونيکي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مومني راد اکبر
جناب آقای / سرکار خانم: علي آبادي خديجه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: رشد روزافزون نظام آموزش الکترونيکي و تقاضاهاي زيادي که براي آن وجود دارد، باعث شده است که نگراني ها و چالش هايي در زمينه سودمندي اين نوع آموزش در مقايسه با نظام آموزش سنتي به وجود آيد. به عبارت بهتر، در زمينه کيفيت اين نوع آموزش در جايگاه خود و همچنين در مقايسه با آموزش حضوري سوالات زيادي وجود دارد که فعاليت هاي تحقيقاتي و پژوهشي بسياري را مي طلبد. در اين مقاله به بررسي ضرورت کيفيت و چيستي آن در آموزش الکترونيکي، ماهيت استانداردهاي اين زمينه و اهميت اين استانداردها، فرآيند توسعه استاندارد، اجزاي مهم استانداردهاي يادگيري الکترونيکي و در انتها معرفي اجمالي چند استاندارد در اين زمينه خواهيم پرداخت.
نتيجه گيري: به نظر مي رسد که بهترين و موثرترين شيوه براي تضمين کيفيت اين نوع آموزش پيروي و استفاده از استانداردهايي است که در قالب خصوصيات تجويزي و توصيفي تدوين شده و براي به کارگيري در اين نوع آموزش در دسترس است.