مقاله تعيين اولويتهاي سرمايه گذاري در بخشهاي اقتصادي استان ايلام با استفاده از تشكيل جدول داده – ستانده استان به روش گريت (GRIT) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۸ در اقتصاد كشاورزي و توسعه از صفحه ۱۹ تا ۴۱ منتشر شده است.
نام: تعيين اولويتهاي سرمايه گذاري در بخشهاي اقتصادي استان ايلام با استفاده از تشكيل جدول داده – ستانده استان به روش گريت (GRIT)
این مقاله دارای ۲۳ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله جدول داده – ستانده
مقاله روش GRIT؛ اولويتهاي سرمايه گذاري
مقاله فناوري سرمايه بر و کاربر

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حكمت بهرام
جناب آقای / سرکار خانم: رحمتي داريوش

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
استان ايلام از جمله استانهاي بسيار محروم است به گونه اي كه از لحاظ شاخصه اي توسعه يافتگي در رده پايين استان هاي كشور قرار دارد. بنابراين لازم است كه با برنامه ريزي صحيح، بخشهاي اقتصادي رونق بخشِ توسعه استان شناسايي گردند و روي اين بخشها سرمايه گذاري شود. براي بررسي ارتباطات بي نبخشي از جدول داده ستانده منطقه اي كه به روش گريت (GRIT) استخراج شده، استفاده گرديده است. پس از تشكيل جدول داده – ستانده، با استفاده از ضرايب فزاينده اشتغال نوع اول و دوم و ضرايب فزاينده درآمدي نوع اول و دوم و همچنين ضرايب نسبي سرمايه بر و كاربر بودن بخشها، اولويت سرمايه گذاري بخشهاي اقتصادي استان در سال ۱۳۸۳ مشخص شد. نتايج نشان مي دهد كه اولويت سرمايه گذاري در بخشها به ترتيب به بخشهاي صنايع مواد غذايي و آشاميدني و دخانيات، محصولات كاني غيرفلزي، محصولات اساسي فولاد و ذوب آهن و كشاورزي اختصاص دارد.