سال انتشار: ۱۳۸۱

محل انتشار: سومین کنفرانس بین المللی مدیران کیفیت

تعداد صفحات: ۱۷

نویسنده(ها):

محسن ابراهیمی – مدیر تضمین کیفیت شرکت پل آستارا صنعت

چکیده:

با توجه به حرکت سریع روند جهانی شدن و لزوم نگرش مبتنی بر رقابت، اهمیت توجه به کیفیت بعنوان یکی از اصلی ترین معیارهای بقا، در بازار بر هیچ یک از کارشناسان اقتصادی و صنعتی کشور پوشیده نیست.
بر همین اساس اتخاذ تصمیمی صحیح در جهت بهبود کیفیت بعنوان مهمترین اهداف تجاری (Busines Plan) هر سازمان مطرح شده و تنها راه ماندگاری یک سازمان است.
در این میان وظیفه مدیران کیفیت شناسایی راههای بهبودو پیشرفت سازمان و سوق دادن فعالیتهای کارکنان در بهبود و پیشرفت سازمان و سوق دادن فعالیتهای کارکنان درجهت آن می باشد.
منظور از راههای بهبود و پیشرفت تنها برنامه ریزی برای توسعه فعالیتها، تولید محصول جدید و یا گسترش فعالیتهای اقتصادی جدید نیست، بلکه باید بهبود را در همه فعالیتهای خرد و کلان تعمیم داد (بهبود گام به گام و پیوسته)
بدیهی است برای اینکه این دیدگاه فکری عملا باور شود نیازمند نظام و سیستم هستیم، در غیر این صورت موضوع از مرحله طرح شعرهای مهیج بیرون نخواهد رفت.
امروزه بسیاری از شرکتهای موفق و تندآموز دنیا، ارتقاء بهره وری و پویای سازمانی خود را مرهون بکارگیری سیستم های بهبود می دانند.
همه می دانیم ژاپنی ها در طراحی و بکارگیری سیستم های ارتقاء بهره وری، یا به عبارت دیگر سیستم های فراگیر بهبود پیشگام بوده اند.
سیستم های نظیر نظام پیشنهادات (SS)، کایزن، گروه های کنترل کیفیت (QCC) ، مدیریت کیفیت جامع (TQM)، و TPM و مانند اینها، همه بدنبال این هدف هستند که کارکنان را تشویق و متعهد به انجام فعالیتهای بهبود نماین. لذا در این برهه زمانی حساس، که موضوع جهانی شدن تجارت و پیچیدگی های اقتصادی و استفاده موثر از منابع و امکاناتکشور، مشارکت همگانی را بطور جدی می طلبد دیگر تکیه بر فروش ثروت های ملی نظیر نفت و منابع کانی، نه به صلاح است ونه کارآ و باید مدیران و مسئولان با تکیه بر منابع خدادادی فراوان و نبوغ بی نظیر ایرانی و با بکارگیری اصول سیستم های مدیریت علمی و نوین، کشوری آباد و سربلند را بسازند.
دست در دست نهیم به مهر میهن خویش را کنیم آباد
در این مقاله شما ابتدا با تعاریف و معانی کایزین آشنا شده و سپس مثالهای از اجرای عملی ان در شرکت پل آستارا صنعت رامشاهده می کنید و با بهبودها و توفیقی های حاصله پس از اجرای کایزن عملی آشنا خواهیم شد. امید است که بتوانیم در راه اطلاع رسانی به صنعتگران ایرانی و کارشناسان کیفیت کشورمان مفید واقع شویم.