مقاله تهيه پادگن اوريون (هماگلوتينين) مورد استفاده در آزمايشگاه هاي تشخيص طبي و ارزيابي حساسيت و ويژگي آن در مقايسه با نمونه هاي خارجي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۷ در پژوهش و سازندگي از صفحه ۷۳ تا ۷۷ منتشر شده است.
نام: تهيه پادگن اوريون (هماگلوتينين) مورد استفاده در آزمايشگاه هاي تشخيص طبي و ارزيابي حساسيت و ويژگي آن در مقايسه با نمونه هاي خارجي
این مقاله دارای ۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پادگن
مقاله اوريون
مقاله هماگلوتينين
مقاله حساسيت
مقاله ويژگي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: يقيني منيژه
جناب آقای / سرکار خانم: فلاحي روزبه
جناب آقای / سرکار خانم: كارگر‌موخر روحاني
جناب آقای / سرکار خانم: شفيعي عباس
جناب آقای / سرکار خانم: ساساني علي

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
اوريون عفونت حاد سيستميك و واگيرداري است كه در اكثر مواقع باعث تورم غده پاروتيد شده و در مواردي با ايجاد مننژيت و آنسفاليت موجب مرگ و مير مي گردد. تشخيص سريع بيماري اهميت زيادي داشته و از درمان هاي نادرست جلوگيري مي نمايد. در اين تحقيق پادگن هماگلوتينين اوريون با كيفيت مطلوب تهيه كه مي توان از آن در تشخيص بيماري به روش HI كه روشي دقيق، سريع و كم هزينه مي باشد استفاده كرد. براي تهيه پادگن هماگلوتينين از سويه بومي S#12 استفاده گرديد. پس از مشاهده ضايعات سلولي و انجام چندين مرتبه ذوب و انجماد، تيتر ويروس تعيين كه با افزودن تواين – اتر به حد مطلوب رسيد و محصول نهايي براي نگه داري طولاني مدت ليوفيليزه گرديد. براي فرآورده تهيه شده حساسيت ۱۰۰% ، ويژگي ۷/۹۳% و تكرار پذيري ۱۰۰% به دست آمد كه در مقايسه با نمونه هاي وارداتي كه اكثرا بر روي تخم مرغ جنين دار تهيه مي شوند و داراي پروتئين هاي غيراختصاصي مي باشند، بسيار مناسب مي باشد.