مقاله توزيع جغرافيایي پوشش گياهي و يادمان هاي تاريخي جاذب توريسم استان گلستان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۸ در نگرش هاي نو در جغرافياي انساني (جعرافياي انساني) از صفحه ۱۵ تا ۲۵ منتشر شده است.
نام: توزيع جغرافيایي پوشش گياهي و يادمان هاي تاريخي جاذب توريسم استان گلستان
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله استان گلستان
مقاله توانمندي ها
مقاله توريسم
مقاله پوشش گياهي
مقاله جاذبه هاي انسان ساخت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فلاح تبار نصراله
جناب آقای / سرکار خانم: رحماني محمود

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
پرواضح است که يکي از مهمترين دغدغه هاي کشورهاي پيشرفته و کشورهاي در حال توسعه اين است که بتوانند جهت حفظ انرژي هاي موجود از جمله نفت، گاز و زغال سنگ و نيز توليد سرمايه از طرق ديگر به ويژه بهره گيري کامل از توانمندي هاي محيطي و انسان ساخت براي ايجاد فعاليت جديد جهت پيدايش فرصت هاي شغلي و منابع درآمدي و در نهايت ارتقا به سطح زندگي جامعه انساني استفاده نمايند و دراين راستا فعاليت صنعت گردشگري در کانون توجه قرار دارد و تلاش دراين است که از شکوفايي و رونق هرچه بيشتر صنعت توريسم دراين زمينه استفاده نمايند. لذا با اين ديدگاه استان گلستان زيرچتر مطالعه قرار گرفته است.
استان گلستان با وسعت حدود ۲۰۴۳۷ کيلومتر مربع و با حدود جغرافيايي آن از شمال به کشور ترکمنستان، از جنوب به استان سمنان، از شرق به استان خراسان و از غرب به درياي خزر و استان مازندران، در يک موقعيت مکاني بسيار مناسبي قرار گرفته و دسترسي را در شرايط سهل و آسان قرار داده است.
ويژگي توپوگرافي آن چون، کوه هاي البرز که با گسترش خود در امتداد شرق و غرب در جنوب اين استان از دريا فاصله قابل توجهي گرفته است و در اين ميان جلگه وسيعي را پديدار ساخته است و در همين راستا، در حدود ۸۰ کيلومتر طول سواحل دريا نيز چشم انداز بسيار متنوع و زيبایي را از جهت فراغت و تفريح و گردشگري به وجود آورده است که با ساير پديده هاي طبيعي مثل انواعي از گياهان، پرندگان، آبزيان و نيز آثار و ابنيه تاريخي موجود در استان گلستان براعتبار آن افزوده است.