سال انتشار: ۱۳۸۲

محل انتشار: اولین کنفرانس توسعه منابع انسانی

تعداد صفحات: ۵

نویسنده(ها):

محمدرضا نعمت زاده – معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و مدیر عامل شرکت ملی پتروشیمی ایران

چکیده:

به عنوان فرد مسلمان و یک مدیر صنعتی افتخار دارم که در دامن مکتبی بزرگ شده اند که از لحاظ فلسفی ، هدف از خلقت انسان را رسیدن به محبوب خود یعنی آفریدگار جهان می داند و به همین دلیل خلقت آنچه در اسمان ها و روی زمین و زیر زمین می باشد را صرفا برای انسان و توسعه و تعالی آن اعلام می دارم.
صحبت ازانسان و و توسعه منابع انسان، بسی مشکل ولی مفید و ضروری است. بنده در حد بضاعت ناچیز خود و به صورت گذرا به نکاتی در این مورد پرداخته و در ادامه سخن، گزارش مختصری را از آنچه که در شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دست اقدام می باشد، تقدیم می دارم.
رسد آدمی به جایی که …
انسان موجودی است با ظرفیت های فکری و خلاقیت بی شمار و حتی بی نهایت نسبی.
توجه به اندیشه و تفکر و تلاش در بهره برداری آن می تواند این منبع عظیم خدادادی را در انسان بارور و فعال و زاینده نماید. دنبال علت ها رفتن، طرح سوالات ، پیگر یافتن پاسخ ها، تجزیه و تحلیل مطالب و فرایندها، تلاش در یافتن ارتباطات ، مطالعه آنچه بر تاریخ خلقت و بشریت گذشته است، نگاه به خویشتن و خلقت سایر موجودات ، سیر در آفاق و انفس، چاره اندیشی برای حل مشکلات خود و جامعه ، تفکر در راز خلقت، نگرش به آینده و حتی پیش بینی و پیشگویی ها همه و همه موجب شکوفایی توان تفکر و اندیشه گردیده و اگر مستند گردد خواهد بود برای رهروان آینده.