مقاله توليد چدن خاكستري مغزه گذاري شده با سيم آلومينيوم به روش فوم هدر رفته و بررسي تركيبات بين فلزي ايجاد شده در اطراف مغزه که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۹ در فرآيندهاي نوين در مهندسي مواد (مهندسي مواد مجلسي) از صفحه ۲۷ تا ۳۵ منتشر شده است.
نام: توليد چدن خاكستري مغزه گذاري شده با سيم آلومينيوم به روش فوم هدر رفته و بررسي تركيبات بين فلزي ايجاد شده در اطراف مغزه
این مقاله دارای ۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ريخته گري لاست فوم
مقاله چدن خاکستري
مقاله مغزه آلومينيوم
مقاله ريزساختار
مقاله ترکيبات بين فلزي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ارغياني مسعود
جناب آقای / سرکار خانم: آزادبه مازيار
جناب آقای / سرکار خانم: ديواندري مهدي
جناب آقای / سرکار خانم: ضرغامي محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
ريخته گري لاست فوم از سال ۱۹۵۰ براي توليد قطعات مورد استفاده قرار گرفته است. در اين روش امکان مغزه گذاري در نمونه قبل از ريخته گري وجود دارد. همچنين اين روش مي تواند به عنوان روشي براي توليد کامپوزيت و بي متال ها مورد توجه قرار گيرد. علاوه بر اين امکان بررسي واکنش ها بين دو فلز مغزه گذاري شده و فلز مذاب در فصل مشترک نيز وجود دارد. در اين تحقيق سيم آلومينيومي با قطر ۳ ميلي متر در داخل مدل فومي جاگذاري و سپس چدن خاکستري با گوگرد پايين ريخته گري شد. نحوه ذوب شدن مغزه آلومينيوم، فازها و ترکيبات بين فلزي تشکيل شده از آهن و آلومينيوم و همچنين اثر آلومينيوم بر گرافيت در فصل مشترک توسط ميکروسکوپ الکتروني بررسي شد. نتايج تشکيل فازهاي FeAl3، FeAl2،FeAl  و Fe3AlCx را نشان داد.