مقاله جابه جايي کامل احشاء و آپانديسيت حاد که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهمن ۱۳۸۸ در مجله دانشکده پزشکي اصفهان از صفحه ۸۰۹ تا ۸۱۳ منتشر شده است.
نام: جابه جايي کامل احشاء و آپانديسيت حاد
این مقاله دارای ۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ناهنجاري هاي مادرزادي
مقاله جابه جايي کامل احشاء
مقاله آپانديسيت
مقاله لاپاراتومي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شهبازي شيرين
جناب آقای / سرکار خانم: باده نوش بيتا
جناب آقای / سرکار خانم: مهرزاد منصور
جناب آقای / سرکار خانم: سيه بازي شيوا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: در بالغين جابه جايي احشاء اغلب در طي يک تصوير برداري در اورژانس هاي حاد جراحي تشخيص داده مي شود. در اين پژوهش يک مورد آپانديسيت حاد در يک خانم، که از وجود اين ناهنجاري خود بي اطلاع بود، گزارش مي شود .
گزارش مورد: بيمار دختر ۱۶ ساله اي بود که با شکايت درد شکمي شديد پذيرش شد. پس از معاينه باليني، بيمار مبتلا به آپانديسيت حاد تشخيص داده شد. در لاپاراتومي با شناسايي يک آپانديس ملتهب در سمت چپ بدن، تشخيص آپانديسيت تاييد و همچنين وجود ناهنجاري نادر جابه جايي احشاء مطرح گرديد. مطالعات تصوير برداري بعدي تشخيص جابه جايي احشاء را تاييد کرد. بيمار با موفقيت آپاندکتومي را پشت سر گذاشت. علاوه بر اين، بيمار يک کيست هموراژيک در تخمدان راست خود داشت که حين لاپاراتومي خارج گرديد. بهبودي بعد از عمل بدون مشکل خاصي صورت گرفت. از آن جايي که گاهي بررسي هاي باليني و مطالعات تصوير برداري در شناسايي جابه جايي احشاء با مشکل مواجه مي شوند، لاپاراسکوپي يا لاپاراتومي در شناسايي و درمان اورژانس هاي جراحي حاد، به طور سريع و مؤثري، کمک کننده هستند.