مقاله جوان سازي پوست با اشعه راديوفركانسي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۹ در پوست و زيبايي از صفحه ۲۸ تا ۳۳ منتشر شده است.
نام: جوان سازي پوست با اشعه راديوفركانسي
این مقاله دارای ۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله چين و چروك
مقاله راديوفركانسي
مقاله جوان سازي پوست

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: طباطبايي حسين
جناب آقای / سرکار خانم: باباكوهي شهاب
جناب آقای / سرکار خانم: ره شناس ماكان

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمينه و هدف: تقاضاي درمان چين و چروك صورت رو به افزايش است. در ساليان اخير، راديوفركانسي يك و دو قطبي به عنوان يك درمان انتخابي چين و چروك معرفي شده است. مطالعات، تغييرهاي الياف كلاژن پوست را براي بهبودو ترميم جنس پوست نشان داده اند. هر چند مي توانند خطرها و عوارض جانبي هم داشته باشند.
روش اجرا: در اين مطالعه، ۴۸ بيمار متقاضي جوان سازي پوست صورت پس از اخذ رضايت نامه كتبي، تحت درمان با راديوفركانسي قرار گرفتند. تشخيص، صرفا بر مبناي معاينه و مشاهده صورت مي گرفت. از تمامي بيماران، قبل و بعد از درمان و در شرايط مساوي عكس گرفته شد. عكس ها توسط يك همكار كه نمي دانست كدام عكس به قبل و كدام به بعد از درمان مربوط است، مورد ارزيابي قرار گرفت.
يافته ها: چين و چروك ها در ۲۶ بيمار بهتر شد. پاسخ درماني در افراد مسن تر بهتر بود. درد و اريتم گذرا در تمامي بيماران گزارش شد.
نتيجه گيري: راديوفركانسي روش درماني مناسبي براي بهتر شدن پوست از نظر تعداد و عمق چروك ها است كه اجراي آن به آموزش كامل نياز دارد. براي تاثير مثبت حداقل ۴ جلسه درماني با نظم فواصل ۲ هفته يك بار ضروري است.