مقاله خواص فيزيکوشيميايي بذر و روغن گلرنگ ارقام/لاين هاي ايراني به عنوان منبع غني از امگا ۶ که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۹ در گياهان دارويي از صفحه ۱۴۵ تا ۱۵۴ منتشر شده است.
نام: خواص فيزيکوشيميايي بذر و روغن گلرنگ ارقام/لاين هاي ايراني به عنوان منبع غني از امگا ۶
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله روغن گلرنگ
مقاله امگا ۶
مقاله خواص فيزيكوشيميايي
مقاله ارقام/لاين هاي گلرنگ ايراني

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مروتي عفت
جناب آقای / سرکار خانم: سحري محمدعلي
جناب آقای / سرکار خانم: برزگربفرويي محسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: با توجه به افزايش بيماري هاي قلبي – عروقي، سرطان و چاقي به دليل مصرف بالاي چربي هاي اشباع و حيواني، ضرورت مصرف اسيد هاي چرب امگا ۶ و امگا ۳ در رژيم غذايي كه مانع از ابتلا است و نيز محدوديت منابع موجود به نسبت افزايش جمعيت، محققين در پي يافتن منابع ديگري مي باشند.
هدف: جهت استفاده بهينه منابع داخلي، كشت رو به افزايش و وجود ارقام جهش يافته، به بررسي خواص فيزيكو-شيميايي بذر و روغن شش رقم از ارقام/لاين هاي گلرنگ (كشت شده در ايران)، مقايسه و دسته بندي (لينولئيك يا اولئيك اسيد بالا) آن مي پردازد.
روش بررسي: رقم/لاين هاي گلدشت (رقم بهاره)، محلي اصفهان، اصفهان ۱۴ و اصفهان ۲۸ (لاين بهاره)، پديده (رقم پاييزه) و سينا (رقم ديمي) از موسسه نهال و بذر كرج تهيه و خواص بذر (پوست: دانه، روغن، پروتئين، خاكستر و رطوبت) و روغن استخراجي (تركيب اسيدهاي چرب، رنگ، اعداد اسيدي، يدي و صابوني) بررسي شد.
نتايج: نمونه ها همگي از نوع معمولي يا لينولئيک بوده و از نوع اولئيک (Saffola) نبود و مقادير پوست: بذر ۴۲٫۵-۵۵٫۸؛ انديس هاي اسيدي ۰٫۳۲-۱٫۳۵، يدي ۱۱۱-۱۳۰ و صابوني ۱۵۱٫۱-۱۶۶٫۶؛ درصدهاي رطوبت ۴٫۰۴-۴٫۶۲، خاکستر ۲٫۱۳-۲٫۹۸، پروتئين ۱۲٫۹-۱۷٫۶، روغن ۲۱-۳۴٫۵ و اسيدهاي چرب عمده، لينولئيک (۷۲٫۶-۷۵٫۷۸)، اولئيک (۱۲٫۶-۱۸٫۷)، پالمتيک (۷٫۳۴-۸٫۴) و استئاريک (۱٫۸-۲٫۶۵) بود.
نتيجه گيري: در مقايسه با ساير منابع گياهي، گلرنگ ايراني بالاترين مقدار اسيدهاي چرب ضروري و با ارزش امگا ۶ را دارد.