مقاله درمان پوسيدگيهاي زودرس دندانهاي شيري قدامي در کودکان : مروري بر مقالات که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۸ در مجله دندانپزشکي (جامعه اسلامي دندانپزشکان ايران) از صفحه ۳۰۱ تا ۳۱۰ منتشر شده است.
نام: درمان پوسيدگيهاي زودرس دندانهاي شيري قدامي در کودکان : مروري بر مقالات
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پوسيدگي دندانهاي شيري
مقاله پوسيدگي زودرس کودکان
مقاله درمان پوسيدگي زودرس کودکان
مقاله دندانپزشکي کودکان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ملك افضلي اردكاني بهشته
جناب آقای / سرکار خانم: بهشتي مهديه
جناب آقای / سرکار خانم: ميركريمي مهكامه
جناب آقای / سرکار خانم: احمدي راحيل

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمينه و هدف: ترميم پوسيدگيهاي زودرس دندانهاي قدامي که در کودکان به شدت تخريب شده اند، يکي از چالش برانگيزترين درمانها براي دندانپزشک مي باشد. به همين منظور هدف از اين مطالعه گردآوري روشهايي است که به طور کلي براي درمان دندانهاي قدامي شيري فک بالا در بيماران مبتلا به پوسيدگيهاي زودرس انجام شده و همچنين تعيين ميزان موفقيت و شکست اين روشها در مطالعات انجام شده مي باشد.
روش بررسي: مقـالات مورد بـررسي با استفـاده از پـايگاههـاي اطلاعـاتــيMedline ،Cochrane Library ،Google scholar ،Iran Medex ،Scopus ،Embase  و Science Citation Index در فاصله سالهاي ۱۹۹۰-۲۰۰۹ و همچنين مجلات معتبر داخلي که در اين زمينه وجود داشت با کلمات کليديBottle Caries ،Early Childhood Caries ، Treatment of nursing caries ،Children caries  گردآوري گرديد.
يافته ها: در دندانهاي شيري قدامي به شدت تخريب شده براي ايجاد گير داخل کانال از کامپوزيت رزيني، فايبرهاي تقويت شده، فايبر گلاس،
Threated post ،Nickle chronium cast post with macroretentive element  و پست هاي بيولوژيک استفاده شده است. همچنين براي ترميم تاج دندانهاي قدامي شيري پوسيده مواد و روشهاي متفاوتي از قبيل روش ترميم آتروماتيک، تکنيک ساندويچ، روکشهاي استنلس استيل، روکشهايOpen Face ، روکشهاي استنلس استيل پري ونير، روکشهاي بيکربنات، روکش رزين کامپوزيت، ترميمه ترميم آتروماتيک، تکنيک ساندويچ، روکشهاي استنلس استيل اي بيولوژيک و روکشهاي سلولوييدي استفاده شده است.
نتيجه گيري: روشهاي متفاوتي براي درمان دندانهاي قدامي شيري پوسيده وجود دارد و دندانپزشک هنگام ارايه روشهاي درماني بايد نگرش و عقيده والدين و اهميت آنها به زيبايي و فانکشن را علاوه بر اندازه پوسيدگي، خطر پوسيدگي، امکان ايزولاسيون مناسب، سن و همکاري بيمار را مدنظر قرار دهد.