سال انتشار: ۱۳۸۲

محل انتشار: چهارمین همایش مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن

تعداد صفحات: ۲۳

نویسنده(ها):

کامبیز وطن آبادی –

چکیده:

شرکت صنعتی بوتان، اولین و بزرگترین تولید کننده لوازم گاز سوز و سیلندر گاز در کشور میباشد که از سال ۱۳۴۳ بصورت شرکتی مستقل فعالیت داشته است. ده سال پیش از تاسیس این شرکت، یعنی در سال ۱۳۳۳ شرکت بوتان با مسئویت محدود به منظور عرضه گاز مایع در کشور تاسیس گردید. از آنجا که مصرف گاز مستلزم وجود لوازم گاز سوز و همچنین ظروف تحت فشار برای جابجایی آن است، لذا از همان ابتدا واحد کوچکی درون شرکت بوتان برای تولید لوازم مورد نیاز ایجادگردید. همین واحد کوچک پا به پاینیاز مردم توسعه یافت ته ده سال بعد یعنی از سال ۱۳۴۳ بصورت یک شرکت مستقل از شرکت بوتان با مسئولیت محدود جدا شد و از آن پس با سرعت بیشتری رشد کرد.
شرکت صنعتی بوتان در زمینه تولید و عرضه لوازم خانگی و تاسیساتی فعالیت می کند. ابتدا تمرکز تولید و عرضه لوازم خانگی گاز سوز بوده است که در طی سالهای اخیر و با توجه به نیاز مشتریان ، دامنه فعالیت گسترده تر شده است. از معیارهای انتخاب محصولات جدید برای عرضه به بازار، نو بودن کاربرد ، ایجاد صرفه اقتصادی برای مشتریان و دستیابی به منفعت را می توان بر شمرد.
در راستای ارزشهای شرکت صنعتی بوتان که یکی از مهمترین آنها حفظ و افزایش منابع ملی است، شرکت صنعتی بوتان خود را موظف می داند که از منابع ملی استفاده بهینه بعمل آورد.