مقاله راهبرد نظريه پردازي در جامعه شناسي جنسيت و جامعه شناسي خانواده (عنوان عربي: استراتجي للخلق نظريه في فروع “الاسره الاجتماعيات” و “الجنسيته الاجتماعيات”) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۹ در مطالعات راهبردي زنان (كتاب زنان) از صفحه ۲۲۹ تا ۲۵۹ منتشر شده است.
نام: راهبرد نظريه پردازي در جامعه شناسي جنسيت و جامعه شناسي خانواده (عنوان عربي: استراتجي للخلق نظريه في فروع “الاسره الاجتماعيات” و “الجنسيته الاجتماعيات”)
این مقاله دارای ۳۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نظريه
مقاله مساله
مقاله مباحث بحث انگيز
مقاله توليد دانش
مقاله جامعه شناسي جنسيت
مقاله جامعه شناسي خانواده (كليد واژه عربي: نظريه
مقاله المسئله
مقاله المباحث الجدليه
مقاله خلق المعرفه
مقاله الاسره (العائله) الاجتماعيات
مقاله النوعيه (الجنسيه)الاجتماعيات)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: باقري شهلا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکیده فارسي:
اين مقاله پس از مرور تعاريف و ديدگاه هاي مختلف در باب نقطه آغازين «نظريه» به عنوان نقطه ثقل توليد و خلق دانش به «مساله» مي رسد. در آغاز، مسايل به شکل تدريجي مطرح مي شوند و سپس مسايل متعدد تحت عنوان موضوع واحد، انسجام يافته و دانش را به وجود مي آورند. اين مهم با تمرکز بر جامعه شناسي جنسيت و جامعه شناسي خانواده جست وجوي مصداقي مي شود و با تمرکز بر حوزه «مباحث بحث انگيز»، که به نوبه خود نقطه آغازين مساله تلقي مي شود، به طرح و بحث «سوالات راهبردي» در اين دو شاخه علمي مي پردازد. طرح مباحث بحث انگيز در قالب سوالات راهبردي در جاي خود بصيرتي ويژه در درک چشم اندازها و افق هاي پيش رو را موجب مي شود و جايگاهي براي کندوکاو و طرح مسايل جديدتر علمي در حوزه مسايل زنان و خانواده را به وجود مي آورد.