مقاله رساله نامه حضرت زينب (س) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۸ در سفينه از صفحه ۱۶۵ تا ۱۸۹ منتشر شده است.
نام: رساله نامه حضرت زينب (س)
این مقاله دارای ۲۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله حضرت زينب (س)
مقاله حضرت زينب (س)ـ پايان نامه ها
مقاله واقعه عاشورا ـ پايان نامه ها

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سليم گندمي حميد
جناب آقای / سرکار خانم: شاكري صديقه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در اين پژوهش، پس از ارایه شرح حال مختصري از حضرت زينب (س)، نوزده پايان نامه دانشگاهي و حوزوي در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد در موضوع حضرت زينب (س) به ترتيب الفباي عناوين و در دو بخش: پايان نامه هاي مستقل و مرتبط، معرفي شده است.
ذيل هر عنوان: اطلاعات توصيفي، چكيده، محل نگهداري و شماره بازيابي ذكر شده است. بر اساس بررسي آماري مختصري كه درباره پايان نامه ها به لحاظ موضوع، زبان، سال و مقطع تحصيلي انجام شده، فقط يك پايان نامه به زبان عربي در موضوع مربوط به دست آمد و قديم ترين پايان نامه هاي مستقل با عنوانهاي «نقش حضرت زينب (س) در حماسه عاشورا و ادبيات فارسي» و «مقايسه خطبه حضرت فاطمه با خطبه حضرت زينب (س)» در سال ۱۳۷۸ و قديم ترين پايان نامه مرتبط در سال ۱۳۸۵ تحقيق و دفاع شده است. موضوعات اصلي پايان نامه هاي معرفي شده به ترتيب تعداد پايان نامه در هر موضوع عبارت اند از: سرگذشت و شخصيت حضرت زينب (س)، واقعه عاشورا (جامعه شناسي واقعه عاشورا، پيام هاي عاشورا) و نقش زنان در واقعه عاشورا (حضرت زينب (س) و ساير بانوان)، سيره عملي (اخلاق، عرفان، صبر، اسوه بودن، الهام گيري از ثقلين)، مشاركت سياسي و اجتماعي زنان، خطبه ها و ادبيات (مدايح، مرثيه ها و قصيده هاي زينبيه).