مقاله روزگار و آثار سعدي شيرازي در پژوهش خالق ميرزازاده (عنوان عربي: حياة سعدي الشيرازي ونتاجاته في دراسات خالق ميرزازاده) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۷ در مطالعات ادبيات تطبيقي (ادبيات تطبيقي) از صفحه ۱۲۵ تا ۱۳۳ منتشر شده است.
نام: روزگار و آثار سعدي شيرازي در پژوهش خالق ميرزازاده (عنوان عربي: حياة سعدي الشيرازي ونتاجاته في دراسات خالق ميرزازاده)
این مقاله دارای ۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله شيخ سعدي شيرازي
مقاله خالق ميرزازاده
مقاله صدرالدين عيني
مقاله ايران
مقاله فارس
مقاله تاجيك (كليد واژه عربي: سعدي الشيرازي
مقاله خالق ميرزازاده
مقاله صدرالدين عيني
مقاله إيران
مقاله فارس
مقاله طاجيک)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خداي داداف (يزدان فر) اعظم

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکيده فارسي:
خالق ميرزازاده از منتقدين و پژوهشگران بزرگ گشور تاجيکستان به شمار مي آيد. اين انديشنمد از دوران نوجواني با آثار سعدي به ويژه گلستان و بوستان انس گرفته است و در رهگذر مطالعه زندگاني شيخ اجل سعدي شيرازي و کاوش در آثار وي پژوهشهايي ارزنده درباره سعدي از خود به جاي گذاشته است.
شايان ذکر است در تاجيکستان در رابطه با زندگي پر ماجراي سعدي و ميراث ادبي اين استاد سخن، پژوهشهايي ارزشمند صورت گرفته است که با رساله استاد صدرالدين عيني تحت عنوان «شيخ مصلح الدين شيرازي» آغاز يافته و با پژوهشهاي خالق ميرزازاده امتداد مي يابد.
مقاله پيشرو به بررسي ديدگاههاي استاد خالق ميرزازاده نسبت به زندگاني و آثار شيخ اجل سعدي شيرازي مي پردازد و انديشه هاي اين پژوهشگر را به خوانندگان ايراني عرضه مي دارد.