مقاله ريفلاکس معده به مري در شهرستان گنبد کاووس: شيوع و عوامل خطر که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۹ در مجله علمي سازمان نظام پزشکي جمهوري اسلامي ايران از صفحه ۱۷۶ تا ۱۸۳ منتشر شده است.
نام: ريفلاکس معده به مري در شهرستان گنبد کاووس: شيوع و عوامل خطر
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بيماري ريفلاکس معده به مري
مقاله عوامل خطر
مقاله عوامل غذايي
مقاله عادات تغذيه اي
مقاله فعاليت بدني

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: آل طه نجمه
جناب آقای / سرکار خانم: پورشمس اكرم
جناب آقای / سرکار خانم: نورايي سيدمهدي
جناب آقای / سرکار خانم: فاضل تبارملک شاه اكبر
جناب آقای / سرکار خانم: ملك زاده رضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمينه: ريفلاکس معده به مري (GERD) از شايع ترين بيماري هاي دستگاه گوارش مي باشد. هدف از اين مطالعه بررسي شيوع و شناخت فاکتورهاي خطر اين بيماري در شهرستان هاي گنبد کاووس و کلاله بود.
روش کار: ۱۰۰۰ نفر از ساکنين گنبد کاووس وکلاله که محدوده سني بين ۱۸ تا ۴۰ سال داشتند به طور تصادفي بر اساس شماره خانوار انتخاب و براي انجام مصاحبه دعوت شدند. در مصاحبه رودررو در مورد علايم اصلي ريفلاکس معده به مري (سوزش پشت جناغ سينه و برگشت محتويات معده به مري) از آنها سوال شد. افرادي که در ۱۲ ماه گذشته حداقل هفته اي يک بار يکي از علايم اصلي GERD را داشتند به عنوان مورد و آنهايي که هرگز از اين علايم شکايتي نداشتند، به عنوان کنترل در نظر گرفته شدند. عوامل غذايي با استفاده از پرسشنامه FFQ محلي با ۱۱۶ ماده غذايي که پايايي و روايي آن اثبات شده بود، ارزيابي شد.
يافته ها: شيوع GERD به صورت هفته گي ۳٫۱۲% بود. افزايش سن با  04.1 OR:و ضريب اطمينان ۰۷٫۱-۰۰٫۱ و  30≤BMI با ۴۱٫۲ OR:و ضريب اطمينان ۳۵٫۴-۳۴٫۱ با ريفلاکس ارتباط داشت. از عوامل خطر ديگر اين بيماري مصرف مقادير زياد سس و رب گوجه فرنگي بود (p= 0.03) .مصرف برخي داروها نظير داروهاي ضدالتهابي غير استروئيدي و قرص ضد بارداري با بروز ريفلاکس همراه  بود. جنس، مصرف سيگار، الکل، مواد مخدر، فعاليت فيزيکي، سرعت مصرف غذا، فاصله زماني بين مصرف غذا و وضعيت و درازکش اثري بر بروز ريفلاکس نداشت. رابطه معني داري بين GERD و دريافت کالري توتال، چاي، غذاهاي ادويه دار، فيبر، چربي، پروتئين، کربوهيدرات يافت نشد.
نتيجه گيري: شيوع ريفلاکس در منطقه مورد بررسي، شايع تر از بسياري از کشورهاي آسيايي و قابل مقايسه با کشورهاي غربي است. افزايش سن و چاقي از عوامل خطر GERD محسوب مي شود. سس قرمز و رب گوجه فرنگي مهم ترين نقش را در ايجاد علايم ريفلاکس داشتند.