مقاله ساخت پروتز گوش متکي بر ايمپلنت (گزارش مورد) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۹ در مجله دانشكده دندانپزشكي مشهد از صفحه ۲۵۵ تا ۲۶۲ منتشر شده است.
نام: ساخت پروتز گوش متکي بر ايمپلنت (گزارش مورد)
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پروتز گوش
مقاله ايمپلنت
مقاله پروتز فکي صورتي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قره چاهي جعفر
جناب آقای / سرکار خانم: صدفي مهدي

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: بازسازي ضايعات صورتي نقش مهمي در احياء زندگي اجتماعي و اميد به زندگي در بيماران دارد و از طرفي ترميم و بازسازي ضايعات صورتي همواره از درمان هاي مشکل پروتزي بوده که از جمله مشکلات آن، بستر بافتي متحرک و نامناسب، فقدان گير در پروتزهاي بزرگ، ايجاد کانتور و رنگ مناسب و در نهايت ايجاد رضايت مندي و پذيرش در بيماران است. امروزه استفاده از ايمپلنت ها سبب کاهش اين مشکلات شده است و گيري که به واسطه ايمپلنت ايجاد مي گردد اين امکان را فراهم مي آورد تا بتوان پروتزها را به راحتي بر بسترهاي بافتي متحرک قرار داد و رضايت بيشتر بيماران از اينگونه پروتزها را فراهم نمود. در مقاله حاضر، هدف معرفي يک مورد ساخت پروتز گوش متکي بر ايمپلنت است.
يافته ها: بيمار پسري ۱۰ ساله است که در اثر تروما گوش سمت راستش را از دست داده و به بخش پروتز متحرک دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد مراجعه نموده است.
نتيجه گيري: پس از ساخت پروتز گوش و فالوآپ بيمار، درمان هم از نظر زيبايي و هم از نظر عدم وجود عوارض احتمالي موفقيت آميز بود.