مقاله شبيه سازي عددي جريان تقارن محوري مافوق صوت لزج بر روي دماغه سرپخ با استفاده از روش اختلاف محدود مرتبه چهارم قطري شده که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۸۷ در نشريه بين المللي مهندسي صنايع و مديريت توليد (فارسي)(نشريه بين المللي علوم مهندسي) از صفحه ۴۹ تا ۶۱ منتشر شده است.
نام: شبيه سازي عددي جريان تقارن محوري مافوق صوت لزج بر روي دماغه سرپخ با استفاده از روش اختلاف محدود مرتبه چهارم قطري شده
این مقاله دارای ۱۳ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله معادلات TLNS
مقاله روش مرتبه چهارم قطري
مقاله جريان مافوق صورت لزج
مقاله برازش شوك

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: رشيدي محمدمهدي
جناب آقای / سرکار خانم: مرادي باستاني مجيد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در اين مقاله با استفاده از روش تفاضل مركزي مرتبه چهارم قطري شده و معادلات ناوير- استوكس لايه- نازك (TLNS)، جريان تقارن محوري، دائم و لزج در رژيم مافوق صوت به صورت برازش شوك (Shock-Fitting) حول مخروط سرپخ شبيه سازي شده است. به علت استفاده از عبارت هاي مرتبه بالاي بسط سري تيلور در انفصال عددي مشتقات، اين روش نسبت به روش هاي مرتبه پايين داراي دقت بيشتر و نيز خطاهاي عددي (خطاي پراكندگي) كمتر مي باشد. چگونگي انفصال عددي مشتقات در روي مرزها و نقاط مجاور آن در پايداري اين روش نقش بسزايي دارد. با استفاده از اين روش در يك شبكه نسبتا درشت، مي توان نتايجي بسيار نزديك به نتايج شبكه ريز روش “بيم- وارمينگ” كه داراي دقت مرتبه دوم است، به دست آورد. با ريزشدن شبكه در اين روش، دقت بالاي آن نسبت به روش “بيم- وارمينگ” محسوس تر خواهد شد.
لازم به ذكر است كه سرعت همگرايي اين روش نسبت به روش “بيم- وارمينگ” بيشتر مي باشد. اين روش قابليت همگرايي تا دقت ماشين (Machine Accuracy) را نيز دارد.