مقاله شناسايي آريتمي هاي حاد دهليزي – بطني بر اساس بخش بندي و تشخيص كامل ECG: ارزيابي بر اساس پايگاه داده استاندارد MIT/BIH که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۷ در مهندسي برق مجلسي از صفحه ۱ تا ۱۰ منتشر شده است.
نام: شناسايي آريتمي هاي حاد دهليزي – بطني بر اساس بخش بندي و تشخيص كامل ECG: ارزيابي بر اساس پايگاه داده استاندارد MIT/BIH
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تبديل موجك
مقاله آريتمي هاي حاد بطني
مقاله سيگنال الكتروكارديوگرام
مقاله كمپلكس QRS

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شجاعيان كتايون
جناب آقای / سرکار خانم: اميرفتاحي رسول
جناب آقای / سرکار خانم: كلاهدوزان فرزانه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در اين مقاله يك الگوريتم كارآمد تشخيص و طبقه بندي ECG تك كاناله مبتني بر تبديل موجك را اجرا نموده و به منظور تشخيص و طبقه بندي برخي آريتمي هاي خطرناك بطني به كار گرفته و بهبود داده ايم. در اولين مرحله، كمپلــكس هاي QRS تشخيص داده مي شوند. سپس مشخصات هر QRS با شناسايي و تعيين قله هاي موج هاي تشكيل دهنده آن و نيز نقاط شروع و پايان كمپلكس QRS تكميل مي گردد. در ادامه قله هاي موج هايP ،T و نيز نقاط شروع و پايان هر يك تعيين مي شود. ما اين الگوريتم را با استفاده از داده هاي حاشيه نويسي شده معروف MIT/BIH Arrhythmia Database و QT Database ارزيابي نموديم. در الگوريتم پيشنهادي با بكارگيري موجك اسپلاين درجه دوم(quadratic spline) ، كمپلكس QRS و همچنين موج هاي P وT از انواع نويزها و تداخل هاي ناخواسته تفكيك شده و تشخيص آريتمي هاي حاد در بانك اطلاعاتي سيگنال هاي الكتروكارديوگرام استاندارد حتي در حضور نويز و تداخل هاي ناخواسته نيز امكان پذير مي گردد. با استفاده از الگوريتم پيشنهادي ميانگين دقت تشخيص آريتمي هاي تاكيكاردي بطني VT، بردي کاردياي بطني، تاكيكاردي فوق بطني،SVT  فيبريلاسيون بطني،VFIB  فلاتر بطني VFL، فلاتر دهليزيAFL و آريتمي فيبريلاسيون دهليزي،AFIB  نزديک به ۸۰% اعلام مي گردد.