مقاله طراحي سيستم اطلاعات مديريت معاونت اداري – مالي دانشگاه ها «مورد پژوهشي واحد اداري – مالي دانشگاه خليج فارس» که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۷ در چشم انداز مديريت بازرگاني (چشم انداز مديريت (پيام مديريت)) از صفحه ۱۴۵ تا ۱۷۱ منتشر شده است.
نام: طراحي سيستم اطلاعات مديريت معاونت اداري – مالي دانشگاه ها «مورد پژوهشي واحد اداري – مالي دانشگاه خليج فارس»
این مقاله دارای ۲۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سيستم هاي اطلاعاتي
مقاله سيستم اطلاعاتي مديريت
مقاله مدل مفهومي
مقاله مدل منطقي
مقاله مدل فناوري

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بناييان حميد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
دنياي رقابتي امروز، نيازمند مديراني است که بتوانند با سرعت و دقت بالا تصميم بگيرند. مديريت، براي تصميم گيري به اطلاعات نياز دارد و براي دست يابي به اطلاعات بايد از طريق دست رسي به داده ها، آن ها را به اطلاعات تبديل کند. اين امر مي تواند به صورت دستي يا ماشيني صورت بگيرد. در سيستم دستي ما با مسايلي هم چون: عدم دست رسي به موقع به اطلاعات، عدم پردازش صحيح و حجم کاري بالا، برخورد مي کنيم که مانع از تحقق وظايف مديريت مي شود. در مقابل، استفاده از سيستم ماشيني، شامل “فناوري اطلاعات” (IT)، که سخت افزار انجام امور است و “سيستم هاي اطلاعاتي مديريت ” (MIS)، به عنوان نرم افزار و ابزار تحليل که نقش تبديل داده به اطلاعات را به عهده دارد، از مزايايي به اين شرح برخوردار است: سرعت و دقت بالا، توان پردازش حجم بالاي داده و اطلاعات.
اين مقاله بر آن است که ضمن بيان اهميت نقش سيستم هاي اطلاعاتي در سازمان، چگونگي و مراحل طراحي و ساخت يک سيستم اطلاعاتي مديريت در واحد اداري – مالي دانشگاه ها را بررسي کند و ضمن تشريح مراحل طراحي و ساخت عملي چنين سيستمي مزايا و معايب دو شيوه دستي و ماشيني را از لحاظ دست رسي، پردازش و طبقه بندي اطلاعات بيان کند.