مقاله طراحي نرم افزار رايانهاي تشخيص گونه هاي نماتودها (NEMIDSOFT) مطالعه موردي: جنس Criconemoides (Tylenchida: Criconematidae) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۸۹ در دانش گياهپزشكي ايران (علوم كشاورزي ايران) از صفحه ۲۴۳ تا ۲۴۹ منتشر شده است.
نام: طراحي نرم افزار رايانهاي تشخيص گونه هاي نماتودها (NEMIDSOFT) مطالعه موردي: جنس Criconemoides (Tylenchida: Criconematidae)
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ريخت شناسي و ريخت سنجي
مقاله نماتود
مقاله نرم افزار رايانه اي
مقاله Criconemoides

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: چناري بوکت علي
جناب آقای / سرکار خانم: نيكنام غلامرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
به منظور تسهيل در شناسايي گونه نماتود ها، يك نرم افزار رايانه اي طراحي شد. بخش اول اين نرم افزار براي تشخيص گونه هاي جنس  Criconemoidesآماده شده است. اين برنامه به راحتي در رايانه هاي شخصي با حداقل امكانات نرم افزاري و سخت افزاري قابل نصب و راه اندازي است. اين برنامه مي تواند توسط كاربر ويرايش شده و قابل تعميم براي ساير جنس هاي نماتودها مي باشد. با وارد ساختن صفات ريخت شناختي و داده هاي ريخت سنجي گونه ناشناخته در بخش جستجو، تعدادي از گونه هاي ثبت شده در پايگاه داده به عنوان گونه هاي احتمالي به كاربر پيشنهاد و وي بر اساس توصيف گونه هاي پيشنهادي و ساير اطلاعات ضميمه، مانند تصاوير ترسيمي يا ديجيتالي كه در پايگاه داده موجود است، به انتخاب يكي از موارد راهنمايي مي گردد. اين نرم افزار، با قابليت كاربري آسان طراحي شده و برنامه رايانه اي است كه براي اولين بار در ايران پردازش و معرفي مي گردد.