مقاله طراحي يك سيستم پشتيبان تصميم گيري (DSS) در مديريت براي حل مساله تسطيح منابع در مديريت پروژه با رويكرد الگوريتم ژنتيك (GA) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز و زمستان ۱۳۸۸ در مديريت فناوري اطلاعات از صفحه ۶۹ تا ۸۸ منتشر شده است.
نام: طراحي يك سيستم پشتيبان تصميم گيري (DSS) در مديريت براي حل مساله تسطيح منابع در مديريت پروژه با رويكرد الگوريتم ژنتيك (GA)
این مقاله دارای ۲۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تسطيح منابع
مقاله سيستم پشتيبان تصميم گيري
مقاله الگوريتم ژنتيک

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كاباران زادقديم محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: رفوگرآستانه حسين

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تسطيح و تخصيص منابع از وظايف اصلي مديريت پروژه مي باشد. در صورتيكه محدوديتي در ميزان منابع قابل دسترس وجود نداشته باشد، مساله تسطيح منابع مطرح مي شود و لازم است تا نوسانات بكارگيري منابع بدون افزايش زمان اجراي پروژه كاهش يابد. در اين مقاله براي سيستم پشتيبان تصميم گيري در مديريت جهت حل مساله تسطيح منابع- وسايط حمل و نقل بويژه در زماني كه از تابع هدف چندگانه كه از نوع مسايل NP-hard محسوب مي شوند، در كارخانه اندود بتن لوله (Coating) شركت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران، از الگوريتم ژنتيك استفاده شده است. اين روش كه الهام گرفته از طبيعت است، مساله مورد نظر را به خوبي حل نموده و جواب هاي مطلوب ارايه مي دهد. نتايج حاصل از اجراي برنامه كه در ادامه ذكر خواهد شد، اين مطلب را تایيد مي كند. روش تحقيق در اين مقاله از نوع ميداني و پيمايشي بوده كه در پاسخ به پرسش مطرح شده برآمده كه آيا مي توان با استفاده از يك مدل GA، تسطيح منابع را طوري طراحي كرد كه با يك DSS به مديران ياري نمايد؟ نتايج تحقيق حاكي از اين امر است كه الگوريتم GA قادر است جواب هاي بسيار خوب را در زمان قابل قبولي ارايه دهد.