سال انتشار: ۱۳۸۴

محل انتشار: دومین کنفرانس توسعه منابع انسانی

تعداد صفحات: ۴

نویسنده(ها):

محمدمهدی پسندیده – معاون تحقیقات و فناوری کانون اسلامی مهندسین، مدیر توسعه منابع انسا

چکیده:

قدرت اندیشه ورزی انسان، طی هزاران سال تلاش بی وقفه، سرانجام جایگاه آدمی را به عنوان ترف مخلوقات در جهان مدرن به اثبات رسانده است. این پیروزی بی بدیل حاصل تفکر، خلاقیت، اندیشه ورزی وب هطو کلی راهبردهای علمی و فرهنگی بشربوده است. نگاهی به نتایج شگفت آور فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی و علمی کشورهای پیشرفته واقعیت های بسیار روشنی را برای ما آشکار می سازد:
اول اینکه هفت کشور برتر صنعتی در زمینه اعمال قئرت جهمنی در عمل همان هفت کشوری هستند که بالاترین تولید علمی جهان را بر عهده دارند.
دوم اینکه هفت کشور برتر جهان در تولیدات علمی به طور محسوسیهمان هفت کشوری هستند که در بالاترین تولیدات فناوری و محصولات صنعتی را در جهان بر عهداه دارند.
سوم اینکه هفت کور برتر جهان در تولیدات صنعتی بالاترین صادرات و در نتیجه بیشترین درامد جهانی را در اختیا رداند. به طوری که حجم قابل توجهی از درآمدهای جهانی در اختیار و انحصار گروه هفت می باشد. بنا بر گزارش وزارت بازرگانی امریکا حجم صادرات ایالات متحده درماه نوامبر ۲۰۰۴ مبلغ۹۵/۶میلیارد دلار رسید و بنابر اعلام سازمان آمار انگلستان این کشور در همین ماه بیش از ۲۴/۸ میلیارد پوند صادرات داشته است.