مقاله عوامل موثر بر پذيرش سامانه مديريت شهري تهران (۱۳۷) توسط شهروندان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۷ در مديريت شهري از صفحه ۷ تا ۲۲ منتشر شده است.
نام: عوامل موثر بر پذيرش سامانه مديريت شهري تهران (۱۳۷) توسط شهروندان
این مقاله دارای ۱۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سامانه مديريت شهري ۱۳۷
مقاله الگوي پذيرش فناوري (TAM)
مقاله پذيرش فناوري
مقاله درک سودمندي
مقاله سهولت استفاده

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قرباني زاده وجه اله
جناب آقای / سرکار خانم: دلجو غلامحسين
جناب آقای / سرکار خانم: اميري آرين

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با رشد فزاينده جمعيت در کلان شهر تهران و به دنبال آن افزايش مشکلات و مسايل ناشي از شهرنشيني در ابعاد وسيع اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و زيست محيطي لزوم ايجاد و استفاده از بسترهاي مديريت شهري جديد همراه با به روزترين و کاربردي ترين فناوري ها احساس مي شود. يکي از مشکلات رايج و فراگيري که در مديريت کلان شهر تهران مشاهده مي شود، ضعف دريافت اطلاعات به موقع مديران شهري درباره نيازهاي شهروندان و تشخيص ضرورت هاي ارايه خدمات شهري در نواحي و مناطق مختلف شهرداري مي باشد. در اين ميان يکي از بهترين روش ها براي کسب اطلاعات دقيق در زمينه مسايل و مشکلات شهروندان و دريافت ديدگاه هاي مردم پيرامون مديريت شهري، ايجاد خطوط ارتباطي مناسب با شهروندان و کسب اطلاعات از طريق خود آنان مي باشد و اين مهم با ايجاد سامانه موسوم به ۱۳۷ در شهرداري تهران دنبال مي شود.
در اين پژوهش کاربردي که اطلاعات آن از ميان ۴۱۲ نفر از شهروندان تهراني و با استفاده از پرسشنامه گردآوري شده است، سعي بر آن است که تعدادي از عوامل موثر بر ميزان استفاده از خدمات مرکز تازه تاسيس سامانه ۱۳۷ توسط شهروندان بررسي شود تا از طريق شناسايي اين عوامل، به فراگير شدن هرچه بيشتر بهره گيري از اين سامانه به عنوان يکي از زير مجموعه هاي ضروري تحقق «شهر الکترونيک» کمک شود. نتيجه پژوهش حاکي از آن است که مهم ترين عامل تاثيرگذار بر پذيرش سامانه ۱۳۷ توسط شهروندان «درک سهولت استفاده از سامانه» است و عامل «درک سودمندي و احساس مفيد بودن سامانه» نيز مي تواند در ميزان استفاده عملي شهروندان از آن تاثير به سزايي داشته باشد.