مقاله فرآيند بررسـي يك مقاله در مجله دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان از ارسال تا چـاپ (سخن سردبير) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۹ در مجله دانشگاه علوم پزشکي رفسنجان از صفحه ۱۴۹ تا ۱۵۲ منتشر شده است.
نام: فرآيند بررسـي يك مقاله در مجله دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان از ارسال تا چـاپ (سخن سردبير)
این مقاله دارای ۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: رضاييان محسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقالات علمي – پژوهشي كه حاصل تلاش هاي خستگي ناپذير نويسندگان آن ها مي باشند، زماني كه به چاپ مي رسند نه تنها موجبات خوشنودي و رفع خستگي نويسندگان خود را فراهم مي آورند، بلكه به ارتقا سطح دانش در حوزه هاي گوناگون معرفت بشري مي انجامند. گاهي اوقات در برخي از حوزه هاي معرفت بشري، مقالات چاپ شده مي توانند در تدوين سياستگزاري هاي كلان جامعه نيز نقش مهمي را ايفا نمايند. در حوزه هاي مشخصي از معرفت بشري نظير حوزه سلامت، نتايج حاصل از كارهاي تحقيقاتي پژوهشگران كه در قالب مقالات تحقيقي به زيور طبع آراسته مي گردند، مي توانند به ارتقا سلامت آحاد جامعه نيز منجر شوند.
با اين وجود، يك مقاله از زمان نگارش توسط نويسنده يا نويسندگان خود و ارسال آن براي يك مجله، تا زماني كه در مجله به چاپ مي رسد راه طولاني و پر پيچ خمي را طي مي نمايد. در طي اين مسير طولاني ممكن است مقاله چندين بار مورد بازبيني قرار گرفته و شيوه نوشتن آن دستخوش تغيير و تحول گردد. شناخت مراحل مختلف اين مسير نه تنها براي نويسندگان، بلكه براي خوانندگان مقالات نيز سودمند مي باشد. از همين رو، در سخن سردبيري اين شماره به مراحل مختلف و گوناگوني كه از ارسال يك مقاله تا چاپ آن در مجله دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان طي مي گردد، اشاره خواهد شد.