مقاله فعاليت يادگيري بحث؛ رويکردي نوين در آموزش هاي مجازي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۹ در راهبردهاي آموزش از صفحه ۳۵ تا ۳۹ منتشر شده است.
نام: فعاليت يادگيري بحث؛ رويکردي نوين در آموزش هاي مجازي
این مقاله دارای ۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آموزش الکترونيکي
مقاله برنامه درسي
مقاله فناوري اطلاعات و ارتباطات
مقاله فعاليت يادگيري بحث

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قره باغي شراره
جناب آقای / سرکار خانم: سلطان محمدي زهره

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: گسترش فناوري اطلاعات و ارتباطات در تمام ابعاد زندگي انسان تغييرات اساسي ايجاد کرده است. در عصر حاضر، محيط مناسب يادگيري بايد همواره در سطحي وسيع و با انعطاف لازم در دسترس همگان باشد، به طوري که آموزش بايد بتواند نه در داخل مراکز آموزشي با ديواره-هاي بسته، بلکه در هر کجا در اختيار قرار گيرد. تعداد زياد دانشجويان در کلاس هاي برخط، عدم امکان مشارکت کليه دانشجويان کلاس در يادگيري، عدم وجود امکانات سخت افزاري و نرم افزاري لازم براي ايجاد تعامل بين استاد و دانشجو و دانشجويان با يکديگر، عدم امکان تعامل چهره به چهره و وجود ساير فعاليت هاي سرگرم کننده و جذاب در محيط وب هنگام حضور در کلاس درس الکترونيکي، منجر به چالش هايي در عرصه فعاليت-هاي يادگيري به ويژه فعاليت يادگيري بحث مي شود. لذا هدف از اين مطالعه، معرفي «فعاليت يادگيري بحث» به عنوان يکي از فعاليت هاي يادگيري در آموزش هاي مبتني بر وب به دو طريق همزمان و غير همزمان بود.
نتيجه گيري: فناوري اطلاعات و ارتباطات، روز به روز نقش بيشتر و مهم تري در آموزش عالي به طور اعم و در برنامه درسي به طور اخص ايفا مي کند. از مهم ترين ويژگي هاي آن، توجه به يادگيرنده به عنوان سازنده دانش است. بر اين اساس، توجه به فعاليت هاي يادگيري در برنامه درسي مبتني بر وب ضروري است و بايد فعاليت هاي مختلفي انديشه شود تا يادگيرنده از طريق آنها به وسعت و غناي يادگيري خود بيافزايد.