مقاله كاربرد تكنيك پتانسيل جمعيتي و ماتريس ارتباطات با تاكيد بر جغرافياي ادراك رفتاري در برنامه ريزي روستايي (مطالعه موردي دهستان فولادلو از توابع شهرستان اردبيل) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۹ در جغرافيا از صفحه ۱۶۵ تا ۱۷۷ منتشر شده است.
نام: كاربرد تكنيك پتانسيل جمعيتي و ماتريس ارتباطات با تاكيد بر جغرافياي ادراك رفتاري در برنامه ريزي روستايي (مطالعه موردي دهستان فولادلو از توابع شهرستان اردبيل)
این مقاله دارای ۱۳ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله برنامه ريزي روستايي
مقاله جغرافياي ادارك رفتاري و محيطي
مقاله تكنيك برنامه ريزي
مقاله پتانسيل جمعيتي
مقاله ماتريس ارتباطات

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: استعلاجي عليرضا
جناب آقای / سرکار خانم: جعفري فرهاد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
جغرافياي نو شاهد تغييرات عمده اي از جغرافياي توصيفي به سوي موضوع ها و كارهاي تحليلي بر اساس رفتار و كنش انسان نسبت به محيط مي باشد. در اين تحقيق به منظور برنامه ريزي روستايي از تكنيك تحليلي، پتانسيل جمعيتي و ماتريس ارتباطات با تاكيد بر جغرافياي ادراك رفتاري و محيطي روستاييان استفاده شده است. محقق فاكتورهاي جمعيت، مركزيت نسبي، راههاي ارتباطي و الگوهاي رفتاري را در فرضيه هاي خود در نظر گرفته است. نتايج تحقيق و مقايسه آنها با فرضيه هاي محقق نشان مي دهند كه توجه با جغرافياي ادارك رفتاري و محيطي روستاييان، اساس كار در برنامه ريزي روستايي مي باشد. روش بكار گرفته شده در اين تحقيق علاوه بر كاربرد در ناحيه مورد مطالعه، به عنوان الگويي در ساير نواحي نيز قابل استفاده مي باشد.