مقاله كارگاه بيوتكنولوژي، نمونه اي از غني سازي برنامه درسي: بررسي ديدگاه دانشجويان پزشكي (مقاله کوتاه) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۸ در مجله ايراني آموزش در علوم پزشكي از صفحه ۲۷۳ تا ۲۷۷ منتشر شده است.
نام: كارگاه بيوتكنولوژي، نمونه اي از غني سازي برنامه درسي: بررسي ديدگاه دانشجويان پزشكي (مقاله کوتاه)
این مقاله دارای ۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله كارگاه
مقاله بيوتكنولوژي
مقاله غني سازي
مقاله ديدگاه
مقاله دانشجويان پزشكي
مقاله پزشك – دانشمند

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قاسمي مهدي
جناب آقای / سرکار خانم: واعظي عاطفه السادات

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: يكي از راه هاي غني سازي برنامه درسي براي دانشجويان پزشكي در سال هاي اخير، و پرورش آنها به عنوان پزشك – دانشمند، آشنايي آنها با دانش هاي ديگر از جمله بيوتكنولوژي است. در اين مطالعه كه در قالب يك كارگاه آشنايي دانشجويان با بيوتكنولوژي برگزار شد، ديدگاه دانشجويان پزشكي در مورد فوائد آن مورد بررسي قرار گرفت.
روش ها: يك كارگاه هفت روزه بيوتكنولوژي با شركت ۱۵ نفر از دانشجويان پزشكي عضو دفتر استعدادهاي درخشان در دانشكده داروسازي برگزار شد. در پايان، شركت كنندگان در قالب يك مطالعه توصيفي به پرسشنامه اي با ۸۶ گزاره در هفت حيطه كه دربرگيرنده نظر آنان نسبت به اين برنامه بود، پاسخ دادند. نتايج با استفاده از نرم افزار SPSS توصيف شد.
نتايج: ميزان رضايت از كارگاه بسيار بالا بود (۴±۰٫۲) و ضمن مثبت ارزيابي كردن اثرات و دستاوردهاي كارگاه (۳٫۹±۰٫۴۹) ارتباط پزشكي و بيوتكنولوژي را بسيار نزديك و آشنايي با مباحث بيوتكنولوژي را براي دانشجويان پزشكي، ضروري و مناسب دانستند.
نتيجه گيري: با توجه به ديدگاه مثبت دانشجويان پزشكي نسبت به آشنايي با بيوتكنولوژي و لزوم اين امر در علوم پزشكي، غني سازي برنامه درسي دوره پزشكي عمومي با مباحث اين علم توصيه مي شود.