مقاله مديريت دانش در تحقيقات پليس که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در خرداد و تير ۱۳۸۸ در توسعه انساني پليس از صفحه ۱۰۷ تا ۱۳۵ منتشر شده است.
نام: مديريت دانش در تحقيقات پليس
این مقاله دارای ۲۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تحقيقات پليسي
مقاله مديريت دانش
مقاله سبک تفکر
مقاله تکنولوژي اطلاعات

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جواهري كامل مهدي
جناب آقای / سرکار خانم: اسعدي زنوزق علي
جناب آقای / سرکار خانم: كوثرنشان محمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
واحدهاي تحقيقاتي پليسي داراي يک محيط مبتني بر دانش مي باشند و عامل زمان در آن ها اهميت بسياري دارد. ماموريت اصلي نيروي پليس در جهان حفاظت از جان و دارايي فرد، اعمال و اجراي قانون و شناسايي و جلوگيري جرم مي باشد.
در بسياري از کشورهاي دنيا در سطوح ملي و محلي، داده هاي گزارش پليس به سرعت از گزارش هاي کاغذي به سيستم هاي خودکارِ مديريت گزارش ها ادغام و تبديل مي شوند و به طور فزاينده اي آن داده ها را قابل دسترس مي کنند.
روش شناسي واضح و آشکاري در ارزيابي عملکرد پليس وجود ندارد. موفقيت تحقيقات پليسي عبارت است از اندازه اي که هر يک از فعاليت هاي اصلي در تحقيقات پليسي به طور موفقيت آميزي هدايت و انجام شود. در اين مقاله به ارتباط بين سيستم هاي مديريت دانش و تحقيقات پليس و اهميت دانش در کار پليس پرداخته شده است. اين مقاله چگونگي تاثير سيستم هاي مديريت دانش و عملکرد تحقيقات پليس بر يکديگر را بررسي مي کند. هم چنين اين مقاله با تعيين مراحل رشد در سيستم هاي مديريت دانش و تعيين مثال هايي از کاربردهاي آن در تحقيقات پليس کمک مهمي به برنامه ريزي راهبردي سيستم هاي مديريت دانش در اجراي قانون مي کند.