سال انتشار: ۱۳۸۶

محل انتشار: سومین کنفرانس بین المللی مدیریت جامع بحران در حوادث غیرمترقبه

تعداد صفحات: ۵

نویسنده(ها):

علیرضا سعیدی – دبیر جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران

چکیده:

پس از حادثه زلزله، یکی از بحران های در پیش روی مدیران بحران ، بحران شبکه مخابراتی است . این بحران در حقیقت نتیجه تاثیر زلزله بر مهمترین ابزار مدیران در هدایت و کنترل نیروهای اجرایی و عملیاتی بوده و می تواند تبعات منفی بی شماری را به همراه داشته باشد. سعی شده است که در این مقاله ضمن آشنا نمودن شما با سرفصلهای این بحران، نحوه برنامه ریزی برای کنترل و هدایت آن نیز مورد بررسی قرار گیرد .
همه ما می دانیم که شبکه های مخابراتی ایران برای مقابله با بحران نیازمند برنامه ریزی قبل از بحران بوده و می باید از زمان طراحی ، مدیران برای رویارویی با بحران های در پیش روی خود، برنامه ای مدون داشته باشند تا که بتواند پس از بروز حادثه ضمن مدیریت بر بحران با کمترین هزینه و نیروی انسانی مورد نیاز از بحران در پیش روی خود به سلامت گذر نمایند. برای رسیدن به این هدف لازم است در ابتدا مدیران با آنچه که پس از حادثه روی می دهد آشنا شده و بر اساس وقایع روی داده، برای بحران های ناشی از حوادث برنامه ریزی نمایند.
بدین منظور ما با بررسی گزارشات زلزله های روی داده در ایران این بحران را به پنج سرفصل تفکیک نموده و به بررسی آن پرداخته ایم.