مقاله معرفي سندرم ايمپاستر (بيماري افراد موفق)، نشانه ها، علل و پيامدها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار و تابستان ۱۳۸۷ در دانش و پژوهش در روان شناسي كاربردي از صفحه ۲۰۷ تا ۲۳۰ منتشر شده است.
نام: معرفي سندرم ايمپاستر (بيماري افراد موفق)، نشانه ها، علل و پيامدها
این مقاله دارای ۲۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سندرم ايمپاستر
مقاله بيماري افراد موفق

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: رييسي زهره
جناب آقای / سرکار خانم: صالحي مهديه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سندرم ايمپاستر ويژه افراد موفق است. بسياري از افراد توانمند و تيزهوش علي رغم قابليت ها و موفقيت هاي روز افزون هيچ احساس مثبت دروني به توانمندي ها و قابليت هاي خود ندارند بلكه معتقدند ديگران را به گونه اي فريب داده اند. به عبارت ديگر اين سندرم را مي توان به عنوان مجموعه اي از احساسات عدم كفايت تعريف كرد كه از اين باور نشأت مي گيرد كه فرد ناشايست بوده و قابليت انجام كار را ندارد. ايمپاسترها داراي علايم روان شناختي از قبيل اضطراب بالا و هميشگي، عزت نفس پايين تعارض بين حقارت و برتري، خودپنداره منفي، ترس از رو شدن دست، ترس از شناسايي شدن و … دارند. پژوهش درباره سندرم ايمپاستر را براي اولين بار در سال ۱۹۷۸ دو درمانگر به نام هاي پائولين كلانس و سوزان آيمز آغاز كردند و پس از آن پژوهش هاي زياد و مقالات فراواني به شناخت اين سندرم و نحوه مقابله با آن اختصاص داده شد.
چهل سال پيش برخي از روان شناسان در دانشگاه جورجيا اين سندرم را تشخيص دادند و به اين نتيجه رسيدند كه حدود ۴۰ درصد جمعيت افراد داراي اين سندرم هستند. هشت گروه بيشتر از بقيه مردم در معرض خطر مبتلا شدن به سندرم ايمپاستر هستند. اين گروهها عبارتاند از: ۱- افرادي كه موفقيتشان سريع حاصل شده است ۲- اولين افراد موفق شغلي در سابقه يك خانواده يا يك نسل ۳- افرادي كه والديني بسيار موفق دارند ۴- افرادي كه در زمينه كاري خود تك هستند ۵- افرادي كه به مشاغلي مشغول هستند كه براي جنس آنها غيرمعمول است ۶- افرادي كه تنها كار مي كنند. ۷- افرادي كه در زمينه هاي خلاق و ابتكاري فعاليت دارند. ۸- دانش آموزان. براي شناسايي سندرم ايمپاستر آزموني ساخته شده و در بسياري از كشورهاي دنيا به اجرا در آمده است. همچنين براي مقابله با اين سندرم راهكارهايي وجود دارد.