سال انتشار: ۱۳۸۰

محل انتشار: پنجمین همایش ملی لاستیک

تعداد صفحات: ۸

نویسنده(ها):

محمد رضا شایق – کارشناس طراحی و ساخت تایر واحد تکنیکال ( مهندسی مکانیک ساخت و تولید ) ، کا

چکیده:

یکی از مسائل بسیار مهم در طراحی تایر مربوط به طراحی گل ترد می باشد. که قدرت کششی تایر و مقاومت سایشی آن و قابلیت کنترل وسیله نقلیه از آن متاثر می شود.
طراحان تایر باتوجه به شرایط محیطی، نوع جاده و نوع وسیله نقلیه اقدام به بهینه سازی طرح ترد می کنند. ولی یکی از مواردی که در کشورهای پیشرفته کمتر به آن توجه می شود و در کشورهایی مانند ایران که از جاده های استانداردی برخوردار نمیباشد، حائز اهمیت است، مقاومت تایر موتوری در مقابل پنچری و فرو رفتن سنگ ریزه در گل ترد و امکان حرکت روی پنچری می باشد. و این موارد برای تایرهای موتوری یزدتایر ایجاد اشکال کرده است و برای حل آن بر روی نوع کامپاند و مشخصات کارکاس ازمایش هایی صورت گرفت لیکن نتایج چندان مطلوب نبود. از آنجائیکه این مشکل اکثرا در تایرهای گل عقب روی میداد و تفاوت عمده تایرهای گل عقب و جلو وجود شیار در مرکز ترد بود، بنابراین در طرح ۴R ، ۲٫۵۰*۱۸ به صورت آزمایشی شیار وسط حذف گردید و نتیجه بسیار مثبت بود.
بررسیهای اولیه حاکی از افزایش مقاومت سایش و کاهش قدرت کششی تایر در جاده های خیس بود که برای افزایش چنگ زنی تایر در جاده خیس (Wet Traction) شیارهای عرضی بر روی ریب وسط ایجاد کردیم که تا حد زیادی مشکل برطرف گردید. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که برای جاده های غیر استاندارد تایرهای با ریب وسط مناسب ترد می باشند.