مقاله نتايج تزريق داخل زجاجيه و اتاق قدامي بواسيزوماب در بيماران مبتلا به گلوكوم نورگ زا که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۸۹ در بينا از صفحه ۲۷۸ تا ۲۸۳ منتشر شده است.
نام: نتايج تزريق داخل زجاجيه و اتاق قدامي بواسيزوماب در بيماران مبتلا به گلوكوم نورگ زا
این مقاله دارای ۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كثيري علي
جناب آقای / سرکار خانم: فقهي مصطفي
جناب آقای / سرکار خانم: برنا فريناز
جناب آقای / سرکار خانم: چراغيان بهمن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف: ارزيابي نتايج تزريق داخل زجاجيه و اتاق قدامي بواسيزوماب در بيماران مبتلا به گلوكوم نورگ زا (NVG).
روش پژوهش: اين مجموعه وارد مداخله اي بر روي ۴۰ چشم از ۴۰ بيمار مبتلا به گلوكوم نورگ زا صورت پذيرفت. پيش از مداخله، كليه اطلاعات شامل نورگ زايي عنبيه (NVI)، نورگ زايي زاويه اتاق قدامي (NVA)، پيش رفت چسبندگي محيطي عنبيه به قرنيه (PAS) و فشار داخل چشم (IOP) ثبت گرديد. پس از انجام اقدامات درماني رايج، در همه بيماران، ۱ ميلي گرم داروي بواسيزوماب در اتاق قدامي و ۱٫۵ ميلي گرم از اين دارو در داخل زجاجيه به صورت هم زمان تزريق و ۶ هفته بعد به همان صورت تكرار شد.
يافته ها: ميزان متوسط فشار داخل چشم از ۴۰٫۱۵±۱۸٫۳۳ به ۲۹٫۲۷±۱۵٫۰۷ ميلي متر جيوه كاهش يافت (P<0.001). NVI و NVA به ترتيب در ۹۷٫۵ و ۱۰۰ درصد چشم ها محو شد، اما تغيير قابل توجهي در ديد اصلاح شده بيماران به وجود نيايد. در يك مورد پس از تزريق، هايفما ايجاد شد.
نتيجه گيري: تزريق داخل زجاجيه و اتاق قدامي بواسيزوماب در مبتلايان به NVG، موجب كاهش قابل توجه IOP و نورگ زايي داخل چشمي مي گردد.