سال انتشار: ۱۳۸۴

محل انتشار: دومین کنفرانس توسعه منابع انسانی

تعداد صفحات: ۱۴

نویسنده(ها):

بهزاد ابوالعلایی – دکترای مدیریت دولتی با گرایش منابع انسانی از دانشگاه آزاد اسلامی، عضو

چکیده:

مدیریت منابع انسانی از مهمترین فرایندهای مدیریتی و پشتیبانی در همه سازمانهاست .این فرایند که قبل از استخدام کارکنان در سازمان آغاز می شود و تا پس از انفصال کارکنان از سازمان هم ادامه می یابد می تواند موجب ایجاد و تقویت مزیت های رقابتی قابل اتکائی برای سازمانها شود. تجارب متعدد و دلگرم کننده ای در مورد نقش تعیین کننده و موثر این حوزه در توفیقات سازمانها در دست است، اما از سوی دیگر و در نقطه مقابل در تعداد بیشتری از سازمانها، حوزه HR هنوز نتوانسته است به جایگاه شایسته ای دست یابد و مشارکت موثری در سرنوشت استراتژیک سازمان و تحقق اهداف بلند مدت ذینفعان داشته باشد.
مناسب ترین تعبیر در مورد «مدیریت منابع انسانی» این است که این فرایند یا قلمرو سازمانی، دوران گذار پر اهمیتی را طی می کند که در صورت موفقیت در این گذار به شریک استراتژیک و منبع تحولات اساسی سازمانها تبدیل شده و مجموعه ای از فرایندها و فعالیت های ارزش آفرین را مدیریت خواهد کرد.
نقش های نوین مدیران و متخصصان منابع انسانی،نحوه سازماندهی (تقسیم کار) در اجرای فعالیت های HR، نقش تکنولوژی و برون سپاری در اینده HR، قابلیتها و شایستگی هایی که مدیران و متخصصان HR باید در پی تحصیل و تکمیل آنها باشند و بالاخره توصیه های کاربردی خطاب به دست اندرکاران مدیریت منابع انسانی درسازمانها از جمله مندجرات و محتویان این مقاله است.