مقاله نقش آموزش برتوسعه زيرساخت ها درصنعت توريسم ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۸ در نگرش هاي نو در جغرافياي انساني (جعرافياي انساني) از صفحه ۱۰۵ تا ۱۱۸ منتشر شده است.
نام: نقش آموزش برتوسعه زيرساخت ها درصنعت توريسم ايران
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله صنعت گردشگري
مقاله راهكارهاي توسعه
مقاله زيرساخت ها
مقاله تسهيلات
مقاله استراتژي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صمديان ابوالفضل
جناب آقای / سرکار خانم: حسيني سيدحسن
جناب آقای / سرکار خانم: رئوف آوا ميرگانه نگينه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
ضرورت همگاني با تغييرات پرشتاب و فزاينده جهان شمول، كشور را بر آن وا مي دارد كه در شرايط فراگير و رقابتي كنوني دست به اقدامات منطقي و متناسب از جمله تدوين استراتژي صنعت، به خصوص صنعت گردشگري بزند تا عرصه تحولات جهاني از حالت انفعالي بيرون آمده و با رشد مطلوب و توسعه فراگير، شالوده جامعه اي توانگر را پايه ريزي كند.
استراتژي، مجموعه اي از طرح هاي ذهني، ايده ها و اطلاعات براي رسيدن به اهداف است. در واقع كاركرد اصلي راهبرد، كشف فرصت ها و اتخاذ تصميم براي دستيابي به منابع نهفته در آن است.
در چهارچوب ديدگاه سازي راهبردي براي دولت مردان و مديران كلان صنعت گردشگري و شناسايي و شناساندن راه رسيدن به اهداف صنعت گردشگري، بررسي توسعه زيرساخت ها و تسهيلات در صنعت گردشگري با توجه به كشورهايي مانند: تركيه، مالزي و … كه پيشرفت چشمگيري نسبت به كشورمان داشته، در دستور كار قرار گرفته و متناظر با اين شناخت راهكارهايي مناسب براي كشور خودمان داشته باشيم.