مقاله نقش انتي بيوتيک ها در جراحي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۹ در نشريه جراحي ايران از صفحه ۱ تا ۱۱ منتشر شده است.
نام: نقش انتي بيوتيک ها در جراحي
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله عفونت
مقاله جراحي
مقاله انتي بيوتيک ها

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جلالي سيدعلي
جناب آقای / سرکار خانم: شميمي كوروش
جناب آقای / سرکار خانم: نصيري سيدجواد
جناب آقای / سرکار خانم: عبدالهي علي
جناب آقای / سرکار خانم: درخشاني سعيد
جناب آقای / سرکار خانم: رسولي نژاد مهرناز

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
کشف انتي بيوتيک ها يکي از سه پيشرفت مهم در حوزه جراحي در ۱۵۰ سال گذشته است. از طرف ديگر، انتي بيوتيک ها يکي از رايج ترين داروها در جراحي هستند. بنابراين جراحان بايد خود را با دانش اين حوزه و تغييرات ان به روز نگه دارند. چون انتي بيوتيک ها به طور روزمره بکار مي روند، عفونت ها بسيار پيچيده تر و شديدتر شده اند و اين به علت ايجاد مقاومت در باکتري ها است. ناپديد شدن باکتري هاي غيرمقاوم منجر به پيدايش زهراگين ترين نوع انها شده است و اين مي تواند منجر به ناتواني اعضا، شوک و گاهي وضعيت هاي برگشت ناپذير شود.
انجام اعمال جراحي در سالمندان که اغلب دچار بيماري هاي همراه و زمينه اي هستند، انها را براي عفونت مستعدتر مي سازد. کاربرد مش ها و ايمپلنت ها و داروهاي کاهنده ايمني که به خصوص در پيوند اعضا متداول است، بيمار را بيش از پيش در معرض انواع عفونت هاي باکتريال قرار مي دهد، لذا بايستي تشخيص به موقع و درمان حساب شده متناسب باهر مورد انتخاب شود. مع الوصف عفونت دومين علت مرگ، پس از حوادث قلبي در جراحي است.