سال انتشار: ۱۳۸۴

محل انتشار: همایش علمی کاربردی راههای مقابله با سرمازدگی

تعداد صفحات: ۴

نویسنده(ها):

حامد ادب – دانشجوی کارشناس ارشد اقلیم شناسی دانشگاه تربیت مدرس

چکیده:

کشاورزی از مهمترین فعالیت های اقتصادی کره زمین به شمار میرود، و بیشتر از هر چی به شرایط جوی وابسته است، و به همان صورتی که آب و هوا به تشکیلات کلیماکس گیاهی کمک می کند، محدودیت هایی برای تولید محصول نیز در بر دارد (۱).
یکی از محدودیت های مهم آب و هوا برای بخش کشاورزی سرمازدگی و یخبندان است. یخبندان در محدوده کشاورزی ، به رویداد دمایی گفته می شود که سبب خسارت به بافتهای گیاهی شود، این دمای بحرانی الزاما با دمای صفر درجه سیلسیوس هماهنگ نیست (۲).
بیشترین خسارت یخبندان نه در ماههای زمستان، بلکه بعنوان یخبندان پیش رس در پاییز یا بخبندان دیررس در بهار رخ می هد وباعث خسارت عمده ای در میزان تولید محصولات کشاورزی می شود.
از این رو برای کاهش صدمات ناشی از سرمازدگی نیاز به اخذ تصمیماتی هستیم، که باید به دانش گسترده ای از محیطپیرامونمان دست پیدا کنیم، ولی به علت اینکه اطلاعات ما در این باره کامل و جامع نیستند، ناچارا باید به تصمیم گیری با اطلاعات ناقص باشیم، که در دنیای امروز این امر مورد قبول نمی باشد . از این رو باید اطلاعات مناسب و لازم را انتخاب کرده و به ساخت یک مدل مفهومی از دنیای اطراف برای مطالعه مورد نظر روی آوریم.