مقاله نگرش مسافرين به طرح ملي راهنمايي مسافرين نوروزي ‌سازمان جوانان هلال احمر‌ فروردين ماه ۸۸ که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۸ در امداد و نجات از صفحه ۳۹ تا ۵۰ منتشر شده است.
نام: نگرش مسافرين به طرح ملي راهنمايي مسافرين نوروزي ‌سازمان جوانان هلال احمر‌ فروردين ماه ۸۸
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مسافرين
مقاله طرح ملي راهنمايي مسافرين نوروزي‌
مقاله سازمان جوانان هلال احمر‌

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مظفر محمود
جناب آقای / سرکار خانم: مجدفريماني مجتبي
جناب آقای / سرکار خانم: دهستاني حسين

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: يکي از فعاليت‌ هايي که در چند سال اخير توسط سازمان جوانان جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران اجرا شده است، طرح راهنمايي مسافرين نوروزي است. هدف اين طرح كمک به انجام سفري ايمن (با ارايه توصيه ‌ها و تاكيدات ايمني و امدادي)، كمک به تامين آسايش و آرامش مسافرين (با اطلاع رساني از مسير و مقاصد سفر)، ترويج فرهنگ نوعدوستي و مهرورزي در بين جوانان (با توسعه مشاركت جوانان در خدمات عام المنفعه) و غني سازي اوقات فراغت در ايام تعطيلات نوروزي است. به منظور بررسي طرح مسافران نوروزي در زمينه ديدگاه خدمت گيرندگان و رضايت آن، شناخت مردم از طرح مذكور و نهايتا بررسي برخي از نقاط قوت و ضعف مطالعه حاضر انجام گرفته است.
روش ها: روش تحقيق به صورت پيمايشي بوده که با استفاده از پرسشنامه ساخت يافته، در ۳۰ استان و با حجم نمونه ۳۵۰۰ پرسشنامه پس از طي مراحل مربوط به اعتبار و پايايي پرسشنامه تکميل شد.
يافته ‌ها: به طور متوسط ۷۶ درصد پاسخ ‌گويان نگرش موافقي نسبت به ضرورت آموزش، آگاهي و همکاري با سازمان جوانان جمعيت هلال احمر براي داشتن سفري ايمن دارند. ميزان رضايت ‌مندي از خدمات ارايه شده توسط سازمان حاکي از آن است که به طور متوسط۲ .۸۲ درصد پاسخگويان در استان ‌ها از خدمات ارايه شده سازمان رضايت دارند.
نتيجه گيري: کمک‌ هاي امدادي براي مسافرين از اهميت بالايي برخوردار است و سازمان جوانان جمعيت هلال احمر بايد پرداختن به اين مسايل را در اولويت قرار دهد.