مقاله هم آهنگي بين استراتژي سازمان و استراتژي ساختار با استفاده از نقاط مرجع استراتژيك (SRPs) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۸ در پژوهش هاي مديريت منابع انساني از صفحه ۱۲۷ تا ۱۴۶ منتشر شده است.
نام: هم آهنگي بين استراتژي سازمان و استراتژي ساختار با استفاده از نقاط مرجع استراتژيك (SRPs)
این مقاله دارای ۲۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله استراتژي سازمان
مقاله نقاط مرجع استراتژيك
مقاله هم آهنگي ساختار و استراتژي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: تيموري ابراهيم
جناب آقای / سرکار خانم: آبرومند جمال

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با توجه به اين كه هدف هر سازمان، مبناي تدوين استراتژي هاي كلي و كاركردي آن است، در اين مقاله، با تشريح الگوهاي هم آهنگي استراتژيك با سه رويكرد عقلايي، طبيعي و تركيبي، الگوي هم آهنگي بين استراتژي و ساختار مورد مطالعه قرار گرفته است. مقاله با نگاه به سطح استراتژيك در تلاش است تا با هدف دست يابي به انسجام، هم آهنگي و ايجاد هم افزايي در شرايط زماني كه مديران و رهبران دچار نگراني جدي درخصوص افزايش بهره وري و بالا بردن عملكرد سازمان مي باشند به اين سوال پاسخ دهد كه چه گونه بين استراتژي سازمان و استراتژي ساختار هم آهنگي و ارتباط برقرار مي شود.
نتايج حاصل از مطالعات در الگوهاي هم آهنگي استراتژيك نشان مي دهد كه ساختار بسيار مكانيكي با استراتژي تدافعي، ساختار مكانيكي با استراتژي واكنشي، ساختار ارگانيك با استراتژي تحليل گر و ساختار بسيار ارگانيك با استراتژي آينده نگر هم آهنگي دارد. نتيجه نهايي، مبين اين واقعيت است كه در صورت تعريف رابطه بين استراتژي سازمان با ساختار آن مي توان بهره وري در عملكرد سازمان را افزايش داد.