مقاله يادگيري الکترونيکي سريع در حوزه آموزش پزشکي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۸ در راهبردهاي آموزش از صفحه ۲۷ تا ۳۳ منتشر شده است.
نام: يادگيري الکترونيکي سريع در حوزه آموزش پزشکي
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله يادگيري الکترونيکي سريع
مقاله نمونه سازي سريع
مقاله آموزش پزشکي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: علوي سيده شهره

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: چندين دهه است که آموزش مبتني بر فناوري، به موسسات و دانشگاه ها وعده داده است که براي دسترسي آسان به آموزش، شرايط را بهبود مي بخشد. زماني که در وضعيت پايدار و هزينه اثربخش، مخاطبين زيادي نيازمند آموزش هستند، آموزش الکترونيکي بهترين پاسخ است. اما پس از هجوم دانشگاه ها و موسسات آموزشي براي استفاده از آموزش الکترونيکي، بسياري از آنها دريافتند که زمان و هزينه ساخت محتواي با کيفيت عالي، در برخي مواقع بيش از مزاياي آن است. در رويکرد مرسوم يادگيري الکترونيکي، تدوين محتوا، ماه هاي زيادي به طول مي انجامد و هزينه بسيار زيادي صرف تدوين هر واحد آموزش مي شود. به طوري که اغلب، در طول تدوين دوره آموزشي، مشکل و راه حل آن اهميت خود را از دست مي دهند و مشکل به طور اساسي تغيير مي کند. نمونه سازي سريع يا يادگيري الکترونيکي سريع، رويکردي براي تدوين محتواي يادگيري الکترونيکي است که در جهت رفع اين مشکل مي کوشد. اين شيوه آموزشي، اخيرا رشد قابل توجهي در دنيا داشته است.
نتيجه گيري: مقاله مروري حاضر با استفاده از کليدواژه هاي مناسب، کتب، منابع الکترونيکي و سايت هاي معتبر علمي، به جستجوي مقالات مرتبط با موضوع يادگيري الکترونيکي سريع و ارايه نتايج مطالعات جهان در اين باره مي پردازد و ضمن اشاره به مزايا و معايب آن، گامي در جهت معرفي بيشتر اين شيوه آموزشي و به کارگيري آن توسط مديران آموزشي در حوزه آموزش پزشکي برمي دارد.