سال انتشار: ۱۳۸۱

محل انتشار: اولین همایش علمی تحقیقی مدیریت امداد و نجات

تعداد صفحات: ۷

نویسنده(ها):

مریم بخاری ساز – کارشناس پرستاری

چکیده:

از عمده ترین مشکلاتی که همزمان با بروز بلایای طبیعی رخ می دهد عدم دسترسی به مواد غذایی و مطمئن و اثرات سوء ناشی از آن می باشد. آسیب شبکه های تولید، نگهداری، طبخ و توزیع مواد غذایی، فساد غذاها و از بین رفتن آنها توسط بلایای طبیعی، باعث فقدان غذا به میزان کافی می شود. در نتیجه افراد در اثر مصرف مواد غذایی آلوده و ناسالم، گرفتار انواع عوامل فیزیکی، شیمیایی، مسمومیت ها ومشکلات ناشی از کم مصرف کردن غذا می گردند.
بدین علت، برنامه ریزی در مورد تغذیه در زمان اضطرار، جهت ساعات اولیه بروز بلا و پس از استقرار حادثه دیدگان در اردوگاه می بایست توسط کمیته های ذیربط در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است نحوه نگهداری مواد غذایی در زمان بحران بهتر است قبل از وقوع بلا به همگان آموزش داده شود.
جهت پیشگیری از مسمومیت، قبل از مصرف هر ماده غذایی باید کیفیت آن کنترل شود. لازم است با در نظر گرفتن علایم اختصاصی مسمومیت هر ماده غذایی و به کار بردن روشهای کنترل بهداشتی مختص آن غذا، از غذاهای مشکوک نمونه برداریگردد و در صورت فساد و آلوده بودن معدوم شود.
باید خاطر نشان کرد در مورد هر نوع بلای طبیعی و بحران، امکان نوعی مسمومیت و خرابی در مواد غذایی وجود دارد که می بایست هر کدام جداگانه شناسایی شود و راههای پیشگیری و درآنتعیین گردد.
این مقاله در زمینه بهداشت و سلامت مواد غذایی در بحران و آموزش های لازم آ ن سخن می گوید، باشد که با اموزشهای کافی، از عوارض ناشی از تغذیه در زمان اضطرار کاسته شود.