مقاله کارايي نهادهاي آموزش هنري بر بنيان متغيرهاي اقتصادي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۸ در آموزش عالي ايران از صفحه ۱۱۹ تا ۱۳۶ منتشر شده است.
نام: کارايي نهادهاي آموزش هنري بر بنيان متغيرهاي اقتصادي
این مقاله دارای ۱۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آموزش هنري
مقاله پژوهش هنري
مقاله جامعه شناسي واقع گرا
مقاله نظام هاي آموزشي
مقاله بهداشت رواني اشتغال

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: آزاده فر محمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
فراهم آوري اطلاعات واقعي از جامعه نقطه آغازين حرکت در نهادهاي آموزشي و پژوهشي مدرن است. بر اساس اطلاعات واقعي به دستامده از جامعه مورد مطالعه برنامه هاي آموزشي و پژوهشي به صورت متناوب تنظيم، و به روزرساني مي شوند. حوزه جغرافيايي مورد مطالعه در چنين نهادهايي بنا به مسوليت تعريف شده براي آنان در دو سطح کشوري و بين المللي صورت مي گيرد. اين اطلاعات پس از جمع آوري و پردازش قابل تبديل به دو گونه بسته آموزشي و پژوهشي خواهد بود. در اين مقاله دو مدل چين و امريکا در اجراي اين سيستم معرفي و با نمونه ارايه شده توسط نگارنده براي دانشکده هاي موسيقي دانشگاه هاي انگلستان مقايسه مي گردد.
بسته هاي آموزشي منتج از چنين مطالعاتي زمينه را براي آموزش کاربردي فراهم مي آورند؛ چنانکه بسته هاي پژوهشي راه را براي پژوهش هاي کاربردي و عمل گرا هموار مي سازند. در اين سيستم، آموزش ديدگان و پژوهش گران علاوه بر کارايي فراوان در حل مشکلات واقعي جامعه، خود از بهداشت رواني رضايت مندي شغلي برخوردار خواهند شد، اين رضايتمندي شغلي ـ که در اثر تناسب منطقي بين درآمد و ميزان تحصيلات افراد جامعه است ـ در نهايت به شکوفايي اجتماعي منجر خواهد شد. اين مطالعه به طورکلي، به دنبال آسيب شناسي اين موضوع است که چگونه آموزش هنر در ايران به رغم داشتن اهداف عالي، در ايجاد همسويي تحصيلات و بهره هاي شغلي توفيق چنداني نيافته است.