سال انتشار: ۱۳۸۶

محل انتشار: اولین کنفرانس لوله و صنایع وابسته

تعداد صفحات: ۸

نویسنده(ها):

سپیده سهیل پور – شرکت پی.ای.اس

چکیده:

هدف از ارائه این مقاله، معرفی کاربردهای لوله پلی اتیلن در صنایع وابسته به نیروگاه ها و خطوط اطفاء حریق می باشد.
گسترش زندگی شهری، افزایش حساسیت به ایمنی آب آشامیدنی، الزامات و قوانین سخت تر در مدیریت بهره برداری از منابع آب، نیاز به توسعه، جایگزینی و تعمیر خطوط لوله قدیمی و فرسوده آب، فاضلاب و زه کش و افزایش نرخ بهای مصرف انرژی از عوامل موثر بر روند رو به رشد مصرف انواع لوله درجهان بوده است.
طبق مطالعات انجام شده، مصرف انواع لوله در امریکای شمالی، با رشد سالیانه ۱/۵ درصد ، در سال ۲۰۱۱ به ۵میلیون کیلومتر خواهد رسید. در این میان لوله های ترموپلاستیک به مددفن آوری های نوین در تولید مواد اولیه که امکان تولید لوله های بزرگتر و رده فشاری بالاتر را فراهم نموده است و نیز به دلیل ارزانی و سهولت نصب و اجرا، گوی سبقت را از سایر انواع لوله ها ربوده اند.
مصرف لوله های بزرگ در امریکا که از رشد سالیانه ۲/۳ درصدی برخوردار می باشد در سال ۲۰۱۰ به ۶۶۵۰۰۰ کیلومتر خواهد رسید. که از این میزان، لوله های ترموپلاستیک با رشد ۴/۳% در سال (پلی ایتلن ۲%) ، ۲۱ درصد نیازمندی بازار به لوله های سایز بالا را برطرف می نمایند. مصرف عمده این لوله ها در خطوط انتقال گاز طبیعی، شبکه های توزیع آب ، فاضلاب های شهری و صنعتی، سیلاب رودها و خطوط انتقال زیر آب و خطوط outfall , intake خواهد بود.