مقاله کاربرد QFD به منظور شناسايي مشخصه هاي اصلي طراحي وب سايت با استفاده از TOPSIS فازي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۸ در مديريت صنعتي از صفحه ۷۵ تا ۸۸ منتشر شده است.
نام: کاربرد QFD به منظور شناسايي مشخصه هاي اصلي طراحي وب سايت با استفاده از TOPSIS فازي
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله گسترش عملكرد كيفيت
مقاله طراحي وب سايت
مقاله مجموعه هاي فازي
مقاله TOPSIS فازي
مقاله روش تحليل توسعه اي

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: نوري ايرج
جناب آقای / سرکار خانم: بختياري علي

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
گسترش عملكرد كيفيت ۳(QFD) نگرشي در راستاي توسعه محصول جديد به منظور افزايش رضايت مشتري مي باشد. اين تحقيق شيوه استفاده از گسترش عملكرد كيفيت (QFD) را در طراحي وب نشان مي دهد. اساس کار در اين تحقيق طراحي محصولي جديد مطابق با نياز کاربران بوده است (به منظور طراحي يک سيستم مديريت محتوا (CMS) از گسترش عملکرد کيفيت استفاده شده است). خواسته هاي مشتري از گروهي ۲۵ نفري از كاربران اينترنت آشنا با خريد الکترونيک از طريق پرسشنامه جمع آوري شده است. عوامل طراحي (الزامات فني) نيز بر اساس نظر ۵ نفر ازكارشناسان طراحي وب به دست آمده است.
نتايج تحقيق حاكي از اين بود كه اجراي گسترش عملكرد كيفيت مي تواند داده ها و اطلاعات خاصي را ايجاد كند كه در طراحي وب سايت براي افزايش تعداد بازديد و راحتي كاربران تاثير به سزايي دارد. نتايج نشان مي دهد که مهمترين الزام فني باتوجه به نيازهاي مشتريان و نظرات کارشناسان، جدول محتوا، قالب بندي سايت و نوار ابزار مي باشد. جدول محتوا تاثير به سزايي بر سرعت جستجو و سفارش کالا دارد. قالب بندي سايت نيز با اينکه براي کاربر قابل تشخيص نيست اما بر زيبايي و نظم و متعاقبا درک بهتر مشتري تاثيرگذار است. نوار ابزار نيز ديگر عنصر مهم در طراحي است که به راهنمايي کاربر تاثيرگذار است.