سال انتشار: ۱۳۸۷

محل انتشار: اولین کنفرانس بین المللی بحران آب

تعداد صفحات: ۵

نویسنده(ها):

حمزه علی احمدی –
حبیب رستمی –
عباس جهانی –

چکیده:

خربزه یکی از مهمترین محصولات جالیزی بوده و سرشار از ویتامین های قابل جذب و املاح مورد نیاز بدن است.میوه شیرین و آبدار آن در اواخر بهار و در طول تابستان فراوانترین و پر مصرفترین میوه منطقه است که به صورت تازه خوری ، آب میوه و فالوده مصرف می شود.
خربزه های تولیدی استان به علت گرما و خشکی هوا معطر شده و طعم شیرین و مطبوع به خود می گیرد و باعث افزایش کیفیت محصول می گردد. یکی از مناطق کشت خربزه در استان اراضی دریاچه هامون است.
پس از گرم شدن هوا و پسروی آب دریاچه هامون ، در زمین هایی که هنوز مرطوب هستند،سالیانه حدود ۱۰۰۰-۱۰۰ هکتار خربزه از توده های محلی از جمله سفیدک خط دار، قندک و چپات اشتریاز اواسط خرداد تا اواخر مرداد کشت می گردد. برداشت از اواخر مرداد شروع و تا اواخر آبان ادامه دارد. از هر هکتار مزارع دریاچه حدود ۴-۲ تن خربزه برداشت می گردد. . حدود ۷۰-۶۰ درصد آن به صورت خیارک(پشمک) برداشت می گردد.
مرحله نارس و اوایل مراحل رشدی میوه خربزه را در اصطلاحمحلی " پشمک " می گویند. در این مرحلهقند میوه کم بوده و بافت آن سفت است. رنگ متمایل به سبز داشته وکرک های میوه هنوز وجود دارد. این مرحله رشدی نیز در ارقام محلی خوش طعم بوده و مصرف زیادی دارد. و چون بذور تازه تشکیل شده و هنوز سفت نشده اند، همراهمیوه مصرف شده و به طعم آن می افزایند.
با توجه به اینکه امکان آبیاری مزارع نیست و حفاظت آنها مشکل است زودتر به صورت نارس و پشمک در طول تابستان و پاییزبرداشت می‌گردد .محصول تولیدی علاوه بر مصرف محلی شهر زابل به زاهدان و سایر نقاط نیز جهت فروش عرضه می گردد. قیمت هر کیلو با توجه به زمان برداشت، حدود ۱۰۰۰-۲۰۰ تومان می باشد. کشت خربزه در سطح اراضی دریاچه در شرایط مطلوب در فصل رشد و نموبرای حدود ۱۰۰۰ نفر در تولید، فرآوری، حمل و نقل و فروش، شغل ایجاد می نماید. لازم به ذکر است به علت عدم استفاده از هیچ نوع سم ، کود و حتی عدم آبیاری، خربزه تولیدی کاملا ارگانیک و خوش طعم است. بالا بودن کارآیی انرژی، برداشت محصول در خارج از فصل معمول منطقه و بالا بودن قیمت فروش محصول از دیگر مزایای این نوع کشت است. لازم به ذکر است به علت عدم شخم اراضی و رسی بودن بافت، موجب برداشت خاک نشده و مشکل زیست محیطی ایجاد نمی کند.