مقاله کنترل ارتعاشات محيطي القا شده به انسان با روش Trench Barrier که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۸۸ در علوم و تكنولوژي محيط زيست از صفحه ۵۳ تا ۶۰ منتشر شده است.
نام: کنترل ارتعاشات محيطي القا شده به انسان با روش Trench Barrier
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کانال
مقاله ارتعاشات زميني
مقاله امواج ريلي
مقاله کاهش کارايي در اثر خستگي و حد مواجهه

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شيرالي غلامعباس
جناب آقای / سرکار خانم: رفيعي مسعود

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف از اين مطالعه کاهش ارتعاشات محيطي انتقال يافته از طريق زمين به ساختمان اداري ذوب شرکت فولاد خوزستان بود که باعث ناراحتي هايي براي کارکنان مشغول به کار در ساختمان مذکور مي شد.
براي اين منظور در ساختمان مذکور که داراي سه طبقه است، ۱۴ نقطه تعيين و اندازه گيري ارتعاشات محيطي القا شده به کل بدن کارکنان در نقاط مذکور صورت گرفته و سپس با حد کاهش کارايي در اثر خستگي و حد مواجهه موجود در استاندارد ISO-2631 مقايسه شد. نتايج نشان داد که ارتعاشات در ساختمان اداري ذوب که در فاصله ۲۵ متري از و احد اکسيژن شرکت پگاه کوشان و اقع شده، بالاتر از شاخص کاهش کارايي در اثر خستگي و در بعضي نقاط هم بالاتر از حد مواجهه است.
لذا براي يکاهش ارتعاش پس از مطالعه گزينه هاي مختلف، روش کانالي انتخاب شد و پس از محاسبات، کانال به و سيله ماسه و دو لايه از يونوليت به ضخامت ۲۰ سانتي متر پر گرديد. اندازه گيري هاي بعدي، کارايي خوب اين روش را در کاهش امواج سطحي نشان داد (۵۰ تا ۷۰%).