مقاله گزارش اولين مورد ترومبکتومي شريان سابکلاوين – آگزيلاري با استفاده از روش Mechanical Rotational Thrombectomy در ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۸۹ در مجله دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه (بهبود) از صفحه ۳۴۹ تا ۳۵۲ منتشر شده است.
نام: گزارش اولين مورد ترومبکتومي شريان سابکلاوين – آگزيلاري با استفاده از روش Mechanical Rotational Thrombectomy در ايران
این مقاله دارای ۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ترومبوکتومي
مقاله Mechanical Rotational Thrombectomy

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صادقي عزت اله
جناب آقای / سرکار خانم: راي عليرضا
جناب آقای / سرکار خانم: روناسي نيلوفر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمينه: انسدادهاي شرياني به دو دسته حاد و مزمن تقسيم مي گردند. انسدادهاي حاد شرياني، اکثرا ناشي از آمبولي هاي شرياني بوده و توسط آمبولکتومي با استفاده سوند فوگارتي درمان مي گردند، دسته اي از اين بيماران در مرحله حاد يا تشخيص داده نشده و يا به درستي درمان نمي گردند و زماني که فاصله بروز بيماري تا تشخيص به بيش از يک ماه برسد معمولا بايستي تحت عمل جراحي قرار گرفته و استفاده از آمبولکتومي با سوند فوگارتي اثربخش نخواهد بود. در اين مقاله به گزارش اولين مورد استفاده از دستگاه Rotarex در ايران که به طور همزمان سبب رفع انسداد و تخليه مواد ترومبوزه مي گردد پرداخته ايم.
گزارش مورد: بيمار خانمي ۵۵ ساله با انسداد شريان سابکلاوين – آگزيلاري بود. به منظور درمان اين وضعيت براي اولين بار در ايران از دستگاه Rotarex استفاده شد.
نتيجه گيري: اين روش باعث رفع انسداد و تخليه مواد ترومبوز به طور همزمان گرديد. بعد از ترومبکتومي با اين روش، نبض شريان لمس شد و علايم انسدادي برطرف گرديد.