مقاله گزارش وقوع استرونژيلوئيدوز حاد در يکي از گوسفندداري هاي اطراف تهران و بروز همزمان عوارض پوستي در کارگر دامداري مذکور که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاييز ۱۳۸۸ در آسيب شناسي درمانگاهي دامپزشکي (دامپزشکي تبريز) از صفحه ۶۰۵ تا ۶۰۸ منتشر شده است.
نام: گزارش وقوع استرونژيلوئيدوز حاد در يکي از گوسفندداري هاي اطراف تهران و بروز همزمان عوارض پوستي در کارگر دامداري مذکور
این مقاله دارای ۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله گوسفند
مقاله بز
مقاله استرونژيلوئيدوز حاد
مقاله تهران

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ميريان سيدجلال
جناب آقای / سرکار خانم: محمدي احمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: حميديه هرمز
جناب آقای / سرکار خانم: قديري ابيانه محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در زمستان سال ۱۳۸۷ گزارشي از وقوع تلفات و خسارت در يک گله گوسفند و بز در يکي از دامداري هاي اطراف تهران واصل شد. پس از مراجعه به محل دامداري مشخص شد که تعداد ۱۰ راس بره و بزغاله (۱۰%) از گله ۱۰۰ راسي در ظرف يک هفته تلف گرديده اند در معاينات باليني از بيماران موجود ريزش مو و پشم به صورت کانوني و وجود دمل هاي چرکي در اندام هاي حرکتي مشهود بود. در ضمن، لاروهاي کوچک متحرک در محل عوارض جلدي ملاحظه شدند. همچنين در نوک انگشت دست کارگر دامداري يک زخم آتشفشاني مشاهده شد که به گفته وي با قرار دادن انگشتش در داخل آب گرم لاروهايي از آن خارج مي شدند. نمونه گيري از مدفوع دام ها و از لاروهاي متحرک روي بدن آنها انجام و در آزمايشگاه استرونژيلوس پاپيلوزوس از نمونه ها جدا گرديد.